Přejít k hlavnímu obsahu
Jan Řepka & Bájsykl Band, to jsou písně o šlapacích kolech, udržitelném rozvoji a neudržitelné touze | Foto: Lenka Živná
Jan Řepka & Bájsykl Band, to jsou písně o šlapacích kolech, udržitelném rozvoji a neudržitelné touze | Foto: Lenka Živná
redakce -

Řepkův Bájsykl Band jede na hudební cykloturné, napíše o něm blog

Posledního července zahájí pražský písničkář Jan Řepka v jihočeských Nových Hradech své desáté cykloturné. Na programu je aktuálně 9 koncertů a více než 300 km v sedle. Domluvili jsme se s ním, že nám o průběhu turné napíše blog – v podobě tří textů do rubriky Komunita

Pod názvem Bájsykl Band doprovází Řepku nizozemská zpěvačka a basistka Loes van Schaijk a houslista Jan Bartošek. Stěžejním bodem programu je série písní o jízdních kolech, stranou ale nezůstanou ani vybrané skladby autorské a také připomínka letošního jubilanta Boba Dylana.

Trasa jízdy vede z Novohradských hor přes Českou Kanadu a Vysočinu do Polabí. V rámci turné vystoupí Řepka mj. na festivalech v Horních Dubenkách, Telči a Hlinsku. Poslední koncert se uskuteční stylově v rodinném podniku Kolo Bistro v obci Kobylnice nedaleko Kolína.

Trojice hudebníků si poveze veškeré vybavení sama na speciálně upravených nákladních kolech. Jan Řepka upne kytaru a krabici cédéček na svůj nákladní bicykl, po jeho boku bude smýkat smyčcem houslista a bajker Jan Bartošek a do rytmu bude tepat basové ukulele v rukách Loes van Schaijk.

Trio čerpá z rozsáhlé a zdaleka ne jen české písničkářské tradice. Tak se může v repertoáru klidně objevit francouzský šanson i jímavá waitsovská balada, irská tancovačka, blues i bluegrass, německé reggae i chytlavý sedmdesátkový pop. Svůj prostor na většině koncertů dostanou také autorské skladby Loes van Schaijk, která s sebou poveze své letošní album All I Really Seem To Say, jež představí v předpremiéře. Vystoupení tak bude pestré také jazykově.

Řepka takto koncertuje už více než deset let. Doposud nejdelší byla Česko-slovensko-polská cyklotúra 2011, kdy urazil téměř 2 tisíce km a odehrál 26 koncertů během 33 dní.

 


A jak to všechno dopadlo? To si můžete přečíst zde:

 

Program cyklotúry, který se ovšem ještě trochu může změnit

Tagy cykloturné Jan Řepka Jan Řepka & Bájsykl Band

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY