Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

CrushStation: nový algoritmus pro Eventide H9

Firma Eventide, známá výrobou špičkových efektových procesorů, přichází s novinkou v podobě overdrive/distortion algoritmu CrushStation, určeného pro podlahové multiefekty Eventide H9 Core, H9 a H9 Max. Na vývoji zbrusu nové preamp sekce se kromě firemních techniků podílel také kytarista Vernon Reid z kapely Living Colour.

Zkreslení CrushStation nabízí širokou paletu zvuků počínaje lehkým bluesovým crunchem, přes šťavnatý rockový drive až po masivní metalovou pilu. Stejně jako ostatní efekty z H9 jej lze editovat také v počítači a v základu je i desítka továrních presetů.

Ovládání sestává z funkcí Gain, Sustain, Sag (simulace vybité baterie), Grit pro volbu charakteru nízkých frekvencí, třípásmových korekcí s parametrickými středy, octaveru s možností přidání spodní i horní oktávy, noise gatu a celkové hlasitosti.

Díky CrushStationu se tak z modelů Eventide H9 stávají plnohodnotné kytarové multiefekty se zkreslovací jednotkou, řadou modulací, skvělých delayů, studiových reverbů a téměř bezkonkurenčního harmonizeru převzaného z legendárních rackových procesorů H910 a H949. Řada H9 je vybavena také rozhraním MIDI a Bluetooth a výstupem pro externí expression pedál.

Algoritmus CrushStation lze stáhnout pomocí free aplikace H9 Control (PC, Mac, iOS), kterou najdete na webu výrobce. Pro majitele modelů Eventide H9 Core a H9 byla cena nastavena na 19.99 dolaru a v případě vlastníků H9 Max je tento upgrade zdarma.Tovární presety Eventide CrushStation:

Fra Diavolo (a spicy metal preset)
Bisque (smooth and creamy)
Sag Harbor (with heavy sag)
Bottom Feeder (chunky, with added low octave)
Jumbo Shrimp (a big little sound)
Scuttle Butter (thick blues)
PunkRock Lobster (lots of trouble)
Steamed in Beer (that amp's gonna blow!)
Crawdaddy (1.5 oz. Vodka, 1 splash Soda Water, 5 oz. Lemonade)
Decapod Muff (a "Big" sound)

Tagy Eventide

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY