Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 14.11.2020 - 08:00

Comandante: sólové EP Toma Morella

Ještě před očekávaným novým albem znovuzrozených Rage Against The Machine vydal kytarista Tom Morello sólové EP, které je mnohými kritiky označováno jako Morellův nejlepší počin za několik posledních let. Materiál tvoří pět tracků, začínajících nadupanou instrumentální cover verzí skladby Voodoo Child Jimiho Hendrixe s výrazným použitím wah pedálu, poté následuje zpívaný song Interstate 80 částečně postavený na oblíbeném funky akordu 7#9 a svůj part tu má i hostující Slash.

Krátká instrumentálka Secretariat, inspirovaná sólem Cathedral (album Van Halen Diver Down, r. 1982), je poctou Edwardu Van Halenovi, jenž na originální nahrávce pracuje s houslovým efektem dosahovaným prací s kytarovou hlasitostí. Titul Suburban Guerrilla připomíná výrazem, strukturou aranžmá i využitím Whammy pedálu staré dobré Rage Against The Machine a závěr obstarává neo-blues jam Cato Stedman & Neptune Frost podpořený dlouhým delayem.

Pokud Morello skutečně stále nahrává kytarové stopy na svůj iPhone, jak před časem sdělil magazínu Guitar World, tak někteří kytaristé možná změní v určitých situacích názor na snímání boxu klasickým mikrofonem. Zvukový záznam všech tracků přinášejí přiložená videa.

Tagy Tom Morello EP Comandante
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY