Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Tom Morello, Alex Lifeson a Kirk Hammett ve skladbě I Have Seen the Way

Po albu The Atlas Underground Fire přichází Tom Morello, kytarista kapely Rage Against the Machine, se svým druhým letošním sólovým titulem nesoucím název The Atlas Underground Flood, kde kromě Bena Harpera, Jima Jonese, Nathaniela Rateliffa, IDLES nebo Manchester Orchestra hostují také Alex Lifeson (Rush) a Kirk Hammett (Metallica). Morellova spolupráce s kytarovou elitou se otiskla v songu I Have Seen the Way, jehož klip už hlavní protagonista projektu umístil na YouTube.

Ve zmíněném tracku, vedeného pod taktovkou producenta Dr. Fresche, si trojice hráčů vyměňuje sólové party i úderné riffy, podporované pulzujícími EDM beaty. Slyšet můžete pro Morella typickou práci s Whammy pedálem, Hammett přidává pentatonické figury a kvákadlo, zatímco Alex Lifeson se vydává na území méně tradičních stupnic. Díky vkladu obou hostů působí I Have Seen the Way z muzikantského pohledu sofistikovanějším a barevnějším dojmem, ale celek si stále uchovává potřebnou kompaktnost a tah na bránu.

Tagy Tom Morello Alex Lifeson Kirk Hammett Tom Morello – The Atlas Underground Flood

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY