Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.09.2018 - 09:09

„Charitativní“ Smoke On The Water s hvězdným obsazením

Poté, co v prosinci roku 1988 obletěly svět necenzurované záběry důsledků rozsáhlého zemětřesení v Arménii, nabídla řada států tehdejšímu satelitu SSSR masivní technickou i finanční pomoc. Podpory představovaly i různé humanitární akce. Stranou nezůstal ani britský hudební průmysl, který pro tyto účely založil speciální label Life-Aid Armenia Records.

Mezi projekty této nahrávací společnosti patří i exkluzivní verze skladby Smoke On The Water (1972) hardrockových Deep Purple, kterou firma umístila na kompilaci The Earthquake Album.

V roce 1989 se kromě frontmana Iana Gillana a kytaristy Ritchieho Blackmorea sešli ve studiu bubeník Roger Taylor (Queen), klávesisté Keith Emerson (ELP, Ayeron atd.) a Geoff Downes (Yes, Asia, GTR atd.), basista Chris Squire (Yes), kytaristé David Gilmour (Pink Floyd), Brian May (Queen), Tony Iommi (Black Sabbath) a Alex Lifeson z Rush a Gillanovu pěveckou linku podpořili Bruce Dickinson (Iron Maiden), Paul Rogers (Free, Bad Company atd.) a Bryan Adams.

Záběry z natáčení jsou zachyceny na přiloženém šestiminutovém sestřihu a na Youtube najdete i dokument s názvem The Making of Smoke on the Water, který pro společnost Rock Aid Armenia natočil tým producenta Paula Lovella.

Tagy charita Deep Purple
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY