Přejít k hlavnímu obsahu
Na podporu obcí zasažených tornádem zahraje na Václavském náměstí i James Harries | Foto: Julie Vrabelová
Na podporu obcí zasažených tornádem zahraje na Václavském náměstí i James Harries | Foto: Julie Vrabelová
redakce -

Benefiční akce Společně pro Moravu na Václaváku: pomoc je stále potřeba

Tragédie, která se stala na jižní Moravě, ho natolik zasáhla, že chtěl obětím tornáda pomoci. Rozhodl se proto, že kromě poslání pár tisíc korun na sbírku, uspořádá také velký benefiční koncert. Pracovat na jeho přípravách začal hned další den po události, která se na Břeclavsku a Hodonínsku odehrála 24. června.
 
Benefiční koncert pojmenovaný Společně pro Moravu se uskuteční ve středu 7. července 2021 od 20.00 hodin na horní části Václavského náměstí. Mezi potvrzenými interprety, kteří na koncertu vystoupí bez nároku na honorář, jsou Poetika, Pavel Callta, Xindl X, Juraj Hnilica, Rybičky 48, Klára Vytisková, O5&Radeček, Slza a James Harries. Veškerý výtěžek bude věnován na sbírku Nadace Via, která svou sbírku pro oběti tornáda spustila mezi prvními a kam svou podporu můžete zaslat také vy.
 
Jediným cílem koncertu je vybrat maximální množství financí, které Nadace Via pošle přímo postiženým obcím. Jelikož by bylo náročné Václavské náměstí oplotit a vybírat vstupné, Robin Suchánek zařídil vlastní přenos koncertu. Po celou dobu koncertu budou v liště běžet informace o tom, jak mohou lidé přispět.
 
„Dojímá mě a velmi si toho vážím, že nejen interpreti, ale i všichni, kteří se na koncertu podílí od pódia, LED obrazovek, osvětlení, ozvučení, bedňáků, agregátu, mobilního oplocení a WC až po ubytování mimopražských techniků, stanů, štábu, který bude koncert vysílat, poskytovatele internetu, abychom mohli koncert vysílat a mnoha dalších se na koncertu podílí zdarma. Jediným a hlavním cílem koncertu je vybrat co nejvíce financí na pomoc lidem z postižených obcí. Všem za to, že se spojili pro dobrou a potřebnou věc, srdečně děkuji,“ říká organizátor koncertu Společně pro Moravu Robin Suchánek.

Benefiční Koncert pro Moravu 30. června pořádala také Česká televize na pražské Kampě. Na tomto koncertu zahráli například Dan Bárta, Čechomor, Richard Krajčo, Vojta Dyk, Hana a Petr Ulrychovi, Buty, Mňága a Žďorp, Anna K, Eva Burešová za doprovodu klavíristy Petra Maláska, Michal Hrůza nebo Czech Ensemble Baroque Quintet. Vybralo se zde více než 11 milionů korun.

Držíme všem tornádem zasaženým lidem na jižní Moravě palce.

Tagy charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY