Přejít k hlavnímu obsahu
Zdeněk Neusar -

Kytarista Petr Zavadil je v úzkých, požár zničil jeho domácí studio

Když loni v létě shořela dodávka s gearem kapele Acute Dose, vyvolalo to obrovskou vlnu solidaritu. Podobnou teď potřebuje Petr Zavadil, kytarista kapely Mucha a Ty Syčáci, který při požáru přišel o nástroje i další vybavení svého bytu a domácího studia. K neštěstí došlo shodou okolností během cesty z prvního koncertního hraní.

Dva měsíce doma v karanténě, člověk téměř nevytáhne paty z domu, koncerty do léta zrušený komplet, nezbývá něž jen čekat a brnkat si doma v pokoji sám pro sebe. Pak si jednou jedete s kapelou na otočku zastreamovat do Modrý Vopice a 10 minut za Prahou, na zpáteční cestě domů, zjistíte, že vám hoří pokoj. Ten pokoj, kde jsou všechny kytary pečlivě zavěšeny na svých hácích, i ta nejkrásnější na světě, stejně jako hammondy, klávesy, elektronický bicí, počítač, krabice se stovkami CD Muchy a Ty Syčáci, účetnictví... celou cestu myslíš na to, co všechno právě lehá popelem,“ uvádí se ve sbírce, kterou kapela Mucha rozjela na dárcovském portálu Donio.

Domácí studio, které je součástí bytu Zavadilů a které požár postihl nejvíce, budoval Petr celý svůj život, měl tam kousky, které už nesežene, banku zvuků, léta práce. Dovedete si sami něco takového představit?

Pojistka bohužel zdaleka nepokryje náklady. Pokud na tom sami nejste tak špatně, zvažte možnost pomoci.


 

Tagy charita Petr Zavadil Donio Ty Syčáci mucha

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY