Přejít k hlavnímu obsahu
 Nikola Mucha ve videoklipu ke skladbě Mrtvá nahrávaném ve vyhořelém bytě | Zdroj: Youtube
Nikola Mucha ve videoklipu ke skladbě Mrtvá nahrávaném ve vyhořelém bytě | Zdroj: Youtube
Zdeněk Neusar -

Dekorace, která by za normálních okolností byla příliš nákladná

Přišel dočasně o obživu a ještě k tomu kompletně vyhořel. Kytarista brněnských kapel Mucha a Ty syčáci Petr Zavadil přišel téměř o všechno. Spoluhráči z kapely Mucha pro něj proto připravili sbírku a frontmanka Nikola ještě před příjezdem sanační čety ve spolupráci s režisérem Oskarem Pajerem stihla na místě neštěstí natočit videoklip ke skladbě Mrtvá.

Song z poslední desky Tos posrals nemohl dostat silnější kulisy. „To video je neuvěřitelný. Krása. To by fakt žádný sfx efekty neudělaly. No nádhera... Jako je mi líto, že ti hořelo, ale udělali jste z toho umění!!! Fakt bomba,“ uvádí k videu, na kterém se kromě režiséra Oskara Pajera podílel také kameraman David J. V. Schöbl a střihač Vojtěch Mařík, jeden z komentářů na sociálních sítích.

Domácí studio, které je součástí bytu Zavadilů a které požár postihl nejvíce, budoval Petr celý svůj život, měl tam kousky, které už nesežene, banku zvuků, léta práce. Vztah ke ztraceným nástrojům vyčíslit nejde, částka i jen na samotnou rekonstrukci je ale obrovská. Sbírka, kde je případně možné přispět, proto dále probíhá.

„Děkuju všem za podporu. Lidí, co nám pomohli je už tolik, že nestíháme děkovat každýmu zvlášť. Doteď jsem to zvládal bez většího dojímání nad ztrátou věcí co jsem měl rád, protože jsem v první řadě šťastnej, že z toho vyvázli všichni živí. (Teda kromě našeho nejbáječnějšího siamskýho kocoura Emana). Ta vlna solidarity mě ale fakt dojímá. Včera jsme si přivstali a ještě před příjezdem sanační čety stihli natočit tenhle klip, abychom to neštěstí aspoň nějak zužitkovali. Takováhle dekorace by pro nás byla za normálních okolností příliš nákladná,“ uvedl na svém Facebooku Petr Zavadil.

Tagy mucha Ty Syčáci charita

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Zdeněk Neusar
Muziku miluju. Aktivně se kolem ní pohybuju už od druhé poloviny devadesátých let, kdy jsem začal organizovat první koncerty a vydávat fanzin. Frontman a jeho vedení pro mě byla a je výzva. Cesta dál. Znát mě můžete i z Radia 1 nebo festiva…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY