Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 28.02.2020 - 00:01

Celolampová hlava Engl Fireball 25 E633

Po šedesátiwattovém modelu Fireball E625 a jeho luxusněji pojatém nástupci E635 s výkonem 100 W se o slovo hlásí nejnovější přírůstek této řady celolampových kytarových zesilovačů, které si díky nadupanému zkreslenému kanálu oblíbili především hráči rocku, metalu a příbuzných žánrů. Engl Fireball 25 E633 představuje kompaktnější alternativu k předchozím aparátům, nabízí výkon 25 W, dvoukanálový preamp a tradiční Engl sound s poměrně neutrálním čistým zvukem a high gainem s typickou kompresí a přehlednými basy.

Předzesilovač využívající elektronky 12AX7 je osazen nezávislými ovladači gainu pro kanály Clean/Lead, společnými třípásmovými korekcemi a hlasitostí zkreslené větve. Ke koncovému stupni je přiřazen master s presencí rozjasňující projekci a tlačítko Mid Boost přidává do signálu středová pásma, díky nimž se zvuk lépe prosadí v celkovém mixu kapely.

Výkonová sekce je osazena dvojicí lamp 6L6GC a umožňuje snížení maximálního výkonu pomocí Power Soaku se čtyřpolohovým rotačním přepínačem. Ten je trochu netradičně uchycen na zadní mříži kryjící elektronky a nabízí režimy Full Power, 5W, 1W, Off. Brzda funguje pouze při zapojení osmiohmového výstupu.

Konektivita sestává ze sendu/returnu efektové smyčky ošetřené lampou, linkového výstupu, dvojice konektorů pro kabinety 1x8-16/2x16 Ohm a dvou vstupů footswitchů přepínajících Mid Boost, smyčku, kanály a Master Volume Boost. Při vyšších úrovních zkreslení přije vhod integrovaný noise gate s nastavením úrovně thresholdu.

Skladný celolampový zesilovač Engl Fireball 25 E633 s rozměry 42 x 20 x 23 cm a hmotností 11 kg se na evropském trhu objeví s cenovkou pohybující se pod hranicí 850 eur. Přiložená videa demonstrují zvuk finální verze i prototypu.

Tagy engl Engl Fireball 25 E633
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY