Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Carl Martin Atlantic Chorus

Kromě prémiové řady efektů Pro-Series má renomovaný výrobce krabiček Carl Martin ve svém katalogu také ekonomičtější edici Vintage, kterou postupně inovuje a rozšiřuje o nové modely s moderněji řešeným designem. Zatím posledním přírůstkem této produktové série je flexibilní modulace Atlantic Chorus, jenž je schopna zastat i funkci vibrata.

Ke kovové základně šasi je pomocí čtyř křížových šroubů přišroubován hlavní panel z masivního plátu ohýbaného eloxovaného hliníku, který nese čtveřici potenciometrů - Speed pro nastavení rychlosti modulační vlny, Depth určující její hloubku, Rate pro plynulou volbu mezi chorusem/vibratem a Level určující celkovou hlasitost.

Plného režimu vibrata lze dosáhnout otočením knoflíků Rate a Depth na maximální hodnotu a efektovaný zvuk následně upravit parametry Speed a Level. Podle slov dánského výrobce je obvod konstruován tak, aby přirozeně zakulacoval nepříjemné signálové špičky v oblasti vysokých pásem, takže i při použití tranzistorového zkreslení s někdy zbytečně ostrými výškami dostanete hřejivější a kulatější tón.

Krabička o rozměrech 60 x 115 x 50 mm a hmotnosti cca 340 g je napájena výhradně 9V adapterem (odběr cca 20 mA), aktivaci pedálu obstarává masivní footswitch s modrou indikační diodou a jackové konektory včetně napájecí zdířky jsou umístěny na přední straně šasi, což v případě zapojení s podobně koncipovanými pedály může ušetřit drahocenné místo v pedalboardu. Oficiální cena novinky by se měla na eropském trhu pohybovat pod hranicí 100 eur.

Tagy Carl Martin Carl Martin Atlantic Chorus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY