Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 12.01.2015 - 00:01

Bubínky Pearl z limitované edice Chad Smith

Chad Smith, bubeník funkových Red Hot Chilli Peppers a superkapely Chickenfoot (Satriani, Hagar, Anthony), je dlouholetým zastáncem nástrojů firmy Pearl, která mu k dvacátému výročí vzájemné spolupráce nadělila dárek v podobě dvou signovaných bubínků Chad Smith Limited Snare (CS1450R) a Free-Floater Snare (CS1465F).

Prvně jmenovaný model je vyroben z 1.3 mm silné oceli s rozměry korpusu 14x5 palců, doplněný ráfky Pearl Super Hook II, struníkem SR-015 a mušlemi CL-55. Vyráběn bude v efektním červeném laku Candy Apple. Cena bubínku z limitované edice (na podobný model nahrával Smith také některé songy z posledního alba RHCP) by se měla pohybovat okolo 500 dolarů.

Druhá novinka bude vyrobena pouze v sérii čítající 50 kusů - jedná se o špičkový snare, jehož korpus se skládá z trojice výměnných prstenců (mosaz, ocel, mosaz) v kombinaci s obručemi Master Cast a patentovanou technologií Free-Floating, umožňující bubínku lépe rezonovat.

Možnost sestavit jednotlivé masivní prstence o síle 3 mm v jiném pořadí představují další krok ke zvukové variabilitě nástroje. Speciální signovaná edice Chad Smith Free-Floater snare CS1465F bude dostupná za cca 960 dolarů.

Pokud sháníte snare s jasnou a artikulovanou projekcí a líbí se vám Smithův zvuk, tak popřemýšlejte - v případě obou bubínků se jedná o velmi kvalitní práci, jež je patrná už z fotek, nehledě na to, že byste mohli mít "ocelák", který se ve zvuku kapely rozhodně neztratí.

Tagy Pearl
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY