Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Broadcastingový mikrofon PreSonus PD-70

Příliv nových typů mikrofonů zaměřených na broadcasting zdaleka nekončí. Právě naopak, a to díky stálému růstu domácích vysílacích studií a také podcastingového segmentu, z jehož bývalých zákazníků se mnohdy stávají noví tvůrci obsahu tohoto odvětví. Současného trendu se drží i společnost PreSonus, což dokazuje finančně dostupný dynamický mikrofon s označením PD-70.

Model svým vzhledem evokuje design dnes už klasické verze Shure SM7B, robustní černé tělo s integrovaným výkyvným držákem je v kritickém místě opatřeno masivním pěnovým windshieldem, což naznačuje, k jakému způsobu použití je mikrofon primárně určen. Zvolené konstrukční řešení, napomáhající snižovat mechanický hluk, dýchání, sykavky a okolní zvuky, umožňuje pořízení profesionálního záznamu i za náročnějších podmínek.

Mikrofon s kardioidní směrovou charakteristikou je osazen symetrickým XLR výstupem pro propojení s jakýmkoliv audio rozhraním vybaveným mikrofonním předzesilovačem. Výstupní impedance činí 350 ohmů, citlivost dosahuje úrovně 1.6mV/Pa a frekvenční odezva je dána mantinely 20 Hz – 20 kHz. Tyto parametry společně s optimalizovaným obvodem a kapslí by měly zajistit kvalitní reprodukci mluveného slova s transparentní a čistou projekcí.

Zmíněný kardioidní pattern vykazuje výraznou eliminaci náběrového signálu mimo danou osu, takže mikrofon je možno využít také pro nahrávání v terénu, kde do výsledného záznamu nebudou zasahovat nechtěné ruchy okolí, vytvářené např. projíždějícími auty, pouličním hlukem apod.

I když je PD-70 americkým výrobcem specifikován především jako model pro záznam mluveného slova, lze jej aplikovat také k nahrávání kytar, basy, bicích a samozřejmě zpěvu. Oficiální evropská cena mikrofonu se pohybuje okolo hranice 130 eur, koncovka dodávaného úchytu je kompatibilní s většinou vysílacích i standardních mikrofonních stojanů.

Tagy Presonus PreSonus PD-70

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY