Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Út, 19.07.2022 - 10:00

Basy Spector Performer, Legend, NS Pulse II a Euro LT

Konstruktér Stuart Spector patří k předním inovátorům v oblasti baskytar a jeho nástroje používá už po několik desetiletí celá řada špičkových hráčů. Na českém trhu jsou kromě finančně vstřícnějších sérií Performer či Legend z produkce indonéské pobočky nyní k dispozici i modely z povedené jihokorejské kolekce NS Pulse II a také luxusní kousky nesoucí označení Euro LT, nepřímo odkazující na továrnu v Hořovicích, kde tyto profesionální basy vznikají, což je dalším důkazem erudice tamních kytarářů.

Edice Spector NS Pulse II nabízí pro značku typicky tvarovaný korpus z bahenního jasanu krytého topem z obláčkového javoru. Šroubovaný krk lepený ze tří tepelně upravených javorových přířezů doplňuje hmatník z ebenu macassar o radiusu 16 palců, osazený 24 jumbo pražci, oktávovou intarzií a luminiscenčními značkami zapuštěnými do horní hrany.

Přenos zvuku obstarávají dva aktivní single coily EMG P/J napojené na osvědčený předzesilovač Spector TonePump Jr., vyvinutý českým výrobcem Petrem Michalíkem. Ovládání sestává ze samostatných potenciometrů hlasitosti a dvoupásmových korekcí. Na hlavici najdeme odlehčené firemní strojky a struny kotví v top-load kobylce s masivní základnou a velkými kameny napomáhajícími k lepší rezonanci a delšímu sustainu tónu.

Spector Euro LT disponuje průchozím krkem ze tří kusů javoru, k němuž jsou připevněna pečlivě opracovaná korpusová křídla z výběrové evropské olše, potažená žíhaným javorovým topem a plátem ořechu. Dvouoktávový ebenový hmatník zdobí poziční značky ve tvaru královské koruny a nultý pražec je vyroben z mosazi.

Hardware, tvořený firemní hliníkovou uzamykací kobylkou a ladicími mechanikami Gotoh GB 350 Res-O-Lite s převodovým poměrem 1:20, dostal zlatou povrchovou úpravu. Zvolena byla dvojice speciálně navržených pasivních humbuckerů Bartolini v tzv. soapbar provedení, aktivní předzesilovací jednotku Capsule napájenou 9V baterií dodala značka Darkglass Electronics, která okruh vybavila dvěma hlasitostmi, dvoupásmovým ekvalizerem a vnitřním trimrem nastavujícím střední pásma.

Čtyřstrunná verze Spector NS Pulse 4 v transparentním matném laku Ultra Violet vyjde na cca 32500 Kč, ekonomický Performer 5 je dostupný za cca 12500 Kč, čtyř a pětistrunné varianty Legend lze pořídit za cenu okolo 15500 respektive 16800 Kč a luxusní „pětka“ Euro5 LT nese cenovku 75000 Kč, do níž je zahrnuto i kvalitní polstrované pouzdro, servisní klíče atd.

Tagy Spector Spector Performer Spector Legend Spector NS Pulse II Spector Euro LT

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY