Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal -

Bastl Thyme: tape delay s robotem

Po třech letech vývoje se konečně do distribuce dostává dlouho očekávaný Bastl Thyme, tedy originální, digitální tape delay s řadou časem manipulujících efektů a spoustou tweakovatelných parametrů v kombinaci se sekvencérem. Zapomeňte na tradiční efekty a připravte se na kreativní blouznění a vytváření vlastních zvuků.

Kromě řady delayů umí Thyme phaser, reverb, chorus, pitch shifter, multi-tap delay, tape delay, tremolo, vibrato nebo compressor a vše mezi tím, přičemž konečně došlo také na stereo.

Každý z devíti parametrů (Tape Speed, Delay Coarse & Fine, Feedback, Filter, nastavení hlav, Dry/Wet Mix a Volume) má vlastní modulační zdroj, tzv. robota. Toho můžete samostatně přiřadit na levý i pravý kanál a vytvářet zcela originální efekty a nové zvuky.

Robota lze nastavit jako LFO, ovládat ho externím zdrojem přes CV nebo ho používat jako envelope follower příchozího audio signálu.

Presety uložíte pod jedno z osmi tlačítek a následně je můžete spouštět pomocí zabudovaného sekvencéru. Sekvencér i delay lze synchronizovat pomocí vlastního i externího clocku, synchronizace probíhá pomocí MIDI, analogového clocku nebo CV. Kromě toho je k dispozici stereo/mono vstup, stereo výstup, sluchátkový výstup s hlasitostí a vstup pro footswitch.

Thyme se jako prototyp představil už na Musik Messe 2015 a od té doby prošel řadou softwarových i hardwarových změn. Největší práci dalo paradoxně shánění adekvátního „obalu“ a zdá se, že čekání se vyplatilo – hliníkové šasi s laserem vyrytou grafikou a dřevěné bočnice jsou nejen stylové, ale především odolné. Bastl Instruments tak u svých desktop nástrojů opouštějí plast.

Tagy Bastl Instruments Bastl Thyme

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY