Přejít k hlavnímu obsahu
Mezi patry klid – vítězná dvojice výzvy Bastl Electronic Track během ceremoniálu v Lucerna Music Baru. | Foto: Libor Galia
Mezi patry klid – vítězná dvojice výzvy Bastl Electronic Track během ceremoniálu v Lucerna Music Baru. | Foto: Libor Galia
redakce -

Ceny Vinyla vydaly kompilaci složenou z tracků finalistů výzvy Bastl Electronic Track

Kompilaci složenou z tracků osmi finalistů výzvy Bastl Electronic Track v těchto dnech vydávají hudební ceny Vinyla. Oceněný tak nebude pouze vítězný song Lojza Kotřábek od dvojice Mezi patry klid, ale rovněž tracky dalších sedmi mladých hudebních producentů a producentek. Všem těmto autorům Vinyla ve spolupráci s Bastl Instruments poskytne další podporu ve formě živého hraní, propagace, workshopů, konzultací i zapůjčení nástrojů, aby svou dovednost mohli dále rozvíjet.

Výzvy Bastl Electronic Track se v roce 2022 zúčastnilo 39 producentů*tek do 30 let. Do nejužšího výběru se dostali také Daddy Sad (Liyuu), Tomáš Jiřička (For all the Flesh), Katarina Marosi, Max Stejskal (20GO5), Prokop Šenkyřík, Dominika Zakovičová (domizako) a Antonín Závodný (sorbitol drops). „Všechna jména v našem shortlistu patří k velkým příslibům domácí elektronické scény. Také proto jsme se dalším sedmi producentům ve spolupráci s Bastl Instruments rozhodli nabídnout pomoc,“ říká za koordinátory cen Vinyla Pavel Uretšlégr.

Vybraní producenti*ky tak kromě zviditelnění ve formě veřejné kompilace a podpory na sociálních sítích výrobce Bastl Instruments dostanou možnost si zahrát na akcích Bastl Jam, absolvovat zdarma workshopy zaměřené na práci s modulárními syntezátory včetně individuálních konzultací se zkušenými členy týmu Bastl Instruments, zapůjčit si do studia jakýkoliv nástroj z produkce firmy nebo se nechat zdarma zaškolit do používání nástrojů Softpop SP2 či Microgranny. „Vítězům Mezi patry klid bude nad rámec již získaného ocenění a věcných cen nabídnuta také koncertní podpora v rámci Průběžného festivalu Vinyla, odborná a produkční konzultace a PR podpora v případě vydání alba,“ doplňuje za Vinylu Tomáš Grombíř.

Porotu pro výběr mladých producentů*tek do 30 let tvoří Natálie Pleváková, Sára Vondrášková (Never Sol), Ondřej Mikula (Aid Kid), Ondřej Lasák a Matěj Kotouček. Ke všem oceněným porota napsala zdůvodnění.

Cenu inicioval a produkčně zajišťuje spolek Vinyla, zastoupený Pavlem Uretšlégrem a Tomášem Grombířem. V ročníku 2022 kritici za Desku roku zvolili album Bečvou od kytaristy Tomáše Niesnera, jež představuje citlivou univerzální zprávu o klimatickém žalu. Objevem roku je digitální písničkář Mat213. Počinem roku je festival Pop Messe. Cenu Jany „Apačky“ Grygarové za publicistiku si odnesli hned dva autoři, Jiří Slabihoudek a David Laufer. V rámci podruhé vyhlášené výzvy Bastl Electronic Track pro mladé producenty*ky do 30 let porota vybrala duo Mezi patry klid.

Tagy hudební ceny Vinyla Bastl Instruments

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY