Přejít k hlavnímu obsahu
Honza Plíhal - Po, 10.07.2017 - 00:01

Bastl Instruments softPOP: hravý analog pro všechny

SoftPop, semi-modulární, analogový syntezátor, vznikl ze spolupráce BASTL Instruments se známým circuit benderem Peterem Edwardsem a nabízí originální brněnsko-americký koktejl plný hravosti, modularity, totálně ujetých i seriózních zvuků a ovládání pomocí šesti faderů, které zvládne úplně každý.

Syntezátor je plně analogový a na jeho sonické paletě najdete vše od “vlhkých” zvuků padajících kapek až po masivní basové linky. Zvuk můžete modulovat pomocí zabudovaného mini patchbaye s jacky A,B,C, pomocí nichž se dá signál posílat dovnitř i ven a vnitřní engine můžete samozřejmě použít i pro procesování externího audia. S tím se softPop díky zabudovanému Envelope Followeru navíc automaticky synchronizuje.

Hlavním ovládácím prvkem je ale šest faderů, kterými nastavíte vše od “Slunce až po Pluto” a “všechny zvuky na světě”, jak říká zakladatel BASTLu Václav Peloušek. Jako hlavní vývojář je pod softPopem podepsán Peter Edwards, jehož osobitý rukopis najdete, mimo jiné, za bitRangerem nebo novaDronem. Nic konvenčního tedy nečekejte.

SoftPOP funguje na baterie, má zabudovaný reprobox i vícebarevné LED světlo reagující na rytmus, takže se snadno může stát ozdobou jakéhokoliv pikniku, party v lese, pracovní pauzy nebo prostě ordinérního večírku. Ke krocení analogového jádra slouží ovladač ladění a generátor patternů s paměťmi P1 a P2.

Pokud si nástroje sami rádi upravujete, na zadní straně hliníkového šasi najdete i “tajnou komoru” pro hackování a modulace.

Tagy Bastl Instruments softPOP modulární syntezátory

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Honza Plíhal
Rozhovory přepisuju hrozně dlouho.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY