Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basový preamp/DI box Walrus Audio Badwater

Firma Walrus Audio myslí i na basisty, pro které připravila flexibilní pedálový předzesilovač Badwater s kompresorem, zkreslením a integrovaným DI boxem. Díky tomu má hráč k dispozici většinu prvků pro tvorbu zvuku, jehož signálovou cestu lze nasměrovat přímo do mixážního pultu, nahrávacího systému nebo jej poslat do koncového zesilovače s boxem. Krabičku lze v kombinaci s klasickým aparátem samozřejmě použít také jako předřazený efekt.

Základem preampové sekce je aktivní čtyřpásmový ekvalizer s basy, výškami (+-12 dB) a dvoupásmovými semi-parametrickými středy (Low-Mid 500 Hz – 2.4 kHz, High-Mid 3.5 – 7.5 kHz) se zdvihem +-12 dB. Korekce doplňuje parametr Drive přidávající zkreslení, který je navázán na funkci Blend obstarávající plynulý mix okruhů čistého a zkresleného signálu, které jsou zapojeny paralelně.

Kromě toho je sekce Drive vybavena vlastní hlasitostí a pomocí třípolohového páčkového přepínače Voice je možno zvolit, kolik nízkých a vysokých frekvencí bude vpuštěno na vstup kreslícího obvodu. Interní optický kompresor je vždy zapnutý a jeho výraznost ovlivňuje přiřazený potenciometr Sustain, díky němuž lze dosáhnout široké škály komprimace, od téměř neznatelného účinku až po silnější limitaci dynamických špiček a dlouhý tón.

Zmíněný symetrický XLR výstup umístěný na levé straně šasi a opatřený tlačítkem odepínajícím uzemnění je kombinován s jackovým konektorem pro standardní výstup, který má společně se vstupem a zdířkou pro adapter 9V/300 mA své místo na přední straně. Basový pedálový preamp/Di box Walrus Audio Badwater o rozměrech 60 x 122 x 57 mm je v případě evropské části trhu dostupný za cca 330 eur.

Tagy Walrus Audio Walrus Audio Badwater

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY