Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 09.07.2017 - 00:01

Basový preamp a DI box EHX Battalion

Firma Electro Harmonix rozšiřuje své portfolio basových pedálů o nový model multiefektu EHX Battalion, který kromě předzesilovací jednotky s aktivní ekvalizací a funkce direct boxu nabízí také distortion s několika možnostmi zařazení v signálovém řetězci, kompresor, noise gate a nadstandardní konektivitu.

Čtyřpásmové korekce preampové sekce jsou rozděleny na basy ovlivňující frekvence pod hodnotou 200 Hz, nižší středy (Lo Mid - 280 Hz), vyšší středy (Hi Mid - 750 Hz) a výšky pracující v pásmu 2 kHz. Nad ovladačem celkové hlasitosti je umístěn malý potenciometr pro nastavení thresholdu šumové brány.

Na pravé straně panelu je umístěno tlačítko aktivující kompresor s knoflíkem plynule nastavujícím míru kompresního poměru a nechybí spínač Pad, jenž snižuje vstupní citlivost o - 10 dB, což využijí především majitelé baskytar osazených aktivní elektronikou.

Charakter zkreslení s obvodem založeným na MOSFET tranzistorech lze upravovat potenciometry Level, Drive a Tone a ovladačem Blend mixujeme čistý a zkreslený signál. Malý páčkový přepínač slouží k zařazení distortionu vůči ekvalizeru preampu - mod Pre EQ řadí distortion za korekce, v režimu post EQ je ekvalizer umístěn před zkreslením a v modu Dry EQ je hlavními korekcemi navázanými na funkci Blend ovlivňován pouze čistý signál a distortion míří přímo na výstup.

Dva nášlapné footswitche zapojené v bufferovaném režimu slouží k aktivaci samotného efektu a distortionu, na pravém boku šasi najdeme nástrojový vstup a jackový výstup Dry odkud vede neefektovaný signál, levý bok je vyhrazen hlavnímu výstupu s možností jej využívat i pro sluchátka a symetrický XLR konektor direct boxu s vlastní hlasitostí, tlačítkem bypassu a odepínáním uzemění. Na čelní straně najdeme zdířku pro 9V adapter, který je součástí balení.

Multiefekt Electro Harmonix Battalion představuje díky předzesilovači a integrovaným efektům velmi praktického pomocníka basistů bez ohledu na žánr a funkce direct boxu umožňuje využití Battalionu také jako hlavní zvukové stanice, ze které bez nutnosti zapojení aparátu pošlete signál do mixpultu a pódiových nebo in-ear odposlechů. Novinka by se měla v Evropě představit začátkem července, cena pro americký trh se pohybuje pod hranicí 150 dolarů.

---------------------------------------------------------------------

Tagy EHX EHX Battalion
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY