Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 23.08.2021 - 00:01

Basový minizesilovač Joyo BadASS banTamP

Asijská společnost Joyo Audio má ve svém produktovém portfoliu už nějaký ten pátek edici banTamP, vyhrazenou pro kytarové miniaparáty, která se v loňském roce sice dočkala aktualizace v podobě dvoukanálové série XL, ale v nabídce stále chyběla basová verze. Letos firma vyslyšela přání řady basistů a posílila tuto kolekci o model BadASS banTamP, sdílející základní koncepci se svými předchůdci, včetně možnosti využití bezdrátového Bluetooth.

Základní obvod je založen na elektronce 12AX7 a koncová jednotka poskytuje výkon 50W RMS při impedanci 4 ohmů, což je také minimální hodnota odporu připojených kabinetů. Jednokanálový předzesilovač je vybaven třípásmovými korekcemi, gainem a vypínatelným kompresorem s přiřazeným potenciometrem volícím míru komprese.

Výkonou sekci ovládá master potenciometr Volume, kromě stavové a efektové diody, hlavního síťového spínače a nástrojového vstupu je hlavní panel vybaven dvojicí páčkových switchů kompresoru a Bluetooth, jehož streamingový modul, zajišťující komunikaci ve specifikaci 4.0, disponuje anténou umístěnou na zadní straně bytelného šasi z ohýbaných ocelových profilů.

Zde má své místo i reproduktorový výstup, send/return sériové efektové smyčky, zdířka jednocestného footswitche aktivujícího integrovaný kompresor, sluchátkový výstup optimalizovaný pro impedanci v rozmezí cca 16 až 32 ohmů a napájecí vstup pro DC adapter 24V 3A.

Basový minizesilovač Joyo BadASS banTamP s kompaktními rozměry 163 × 110 × 140 mm a hmotností 1320 g je dodáván společně s manuálem, napájecím zdrojem, jednotlačítkovým footswitchem doplněným propojovacím kabelem a nechybí ani reproduktorový kabel. Oficiální cena se na americkém trhu pohybuje okolo 190 dolarů. Přiložené video demonstruje levnějšího předchůdce v podobě desetiwattové verze Joyo MA-10B.

Tagy Joyo Audio Joyo BadASS banTamP

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY