Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Pá, 07.06.2019 - 00:01

Basový kabinet Aguilar SL 115

Po kabinetu SL 212 přichází renomovaný newyorský výrobce basových aparátů Aguilar s dalším boxem z této edice, kompaktní a odlehčenou verzí SL 115. Flexibilní „patnáctka“, kterou výrobce doporučuje použít i v kombinaci s příbuzným modelem SL 410x, je schopna díky své konstrukci a speciálně navrženému reproduktoru poskytnout objemný bas s artikulovanými středy a příjemnými výškami.

Skelet o rozměrech cca 50 x 56 x 39 cm a hmotností pouhých 15.42 kg je vyroben z lehké 12 mm silné překližky doplněné vnitřními výztuhami, podélným bassreflexem umístěným na čelní straně pod ochrannou síťkou v barvě pepř a sůl a masivními madly zapuštěnými do boků skříně potažené černou koženkou s pochromovanými rohy.

Model ve verzích s impedancemi 4 nebo 8 ohmů disponuje výkonem 400 W RMS, frekvenční odezva se pohybuje v rozmezí 35 Hz až 4 kHz, citlivost činí 99 dB (1W 1M). Váhu se podařilo snížit také použitím kvalitního měniče s neodymovým magnetem a nechybí crossover. Konektivita sestává ze Speakonu Neutrik plus dvou paralelně zapojených jackových konektorů.

Pokud se poohlížíte po menším patnáctkovém kabinetu disponujícím nekompromisním soundem a projekcí schopnou detailně přenést i velmi nízká frekvenční pásma produkovaná podladěnou strunou H, tak Aguilar SL 115 by mohl být tou správnou volbou. Oficiální cena novinky by se měla na americkém trhu pohybovat pod hranicí 1 000 dolarů.

Tagy Aguilar Aguilar SL 115
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY