Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basové efekty Ampeg Classic a Scrambler

Multifunkční basový pedál Ampeg SCR-DI dostal v překvapivě brzké době dva následovníky v podobě jednodušších a také finančně dostupnějších modelů, sestávajících z krabičkového předzesilovače Ampeg Classic a overdrivu Scrambler. Představují efekty, jejichž funkce jsou v podstatě sdruženy ve větší verzi SCR-DI, takže pokud nevyužijete jeho DI XLR výstup a další konektivitu, podle vlastních potřeb si můžete vybrat samostatný preamp nebo drive.

Analogový předzesilovač Classic nabízí v malém balení masivní zvuk vycházející z preampových sekcí ikonických aparátů Ampeg, jenž se v průběhu let staly etalonem basového soundu. U vstupní části obvodu lze malým spínačem umístěným uvnitř šasi přepnout citlivost na hodnotu -15 dB, což využijí hlavně hráči s aktivními nástroji.

Kromě potenciometru hlasitosti s maximálním gainem +18 dB zde najdeme třípásmové aktivní korekce (basy +7/-20 dB na 40 Hz, středy +5/-11 dB na 500 Hz a výšky +10/-10 dB na 4 kHz), před kterými jsou v obvodu zapojeny dva frekvenční filtry Ultra Hi a Ultra Low (+7 dB na 8 kHz a +2 dB na 40 Hz/ -10 dB na 500 Hz) aktivované tlačítky.

Overdrive Scrambler disponuje širokou škálou zkreslení od jemného nabuzení až po saturovaný agresivní zvuk s klasickým ampegovským charakterem a stejně jako Classic umožňuje skokové snížení citlivosti vstupního obvodu a před samotnou zkreslovací sekcí s knoflíkem Drive je umístěn ještě FET preamp.

Ovladač Treble pracuje v pásmu 4 kHz a to se zdvihem +17/-14 dB, hlasitost je dána max. hodnotou + 18 dB a potenciometrem Blend určujeme poměr mezi originálním a efektovaným signálem. Oba efekty je možno napájet baterií (odběr cca 20 mA) nebo 9V adapterem a nášlapné footswitche jsou zapojeny v režimu true bypass. Novinky by se měly v Evropě objevit zhruba v polovině června za shodnou cenu pohybující se okolo 100 eur.

Tagy ampeg Ampeg Classic Ampeg Scrambler

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY