Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Basa Warwick RB Corvette Taranis 4 pro ladění HEAD

Německý Warwick oznámil zahájení výroby nového modelu basy ze série RockBass, kterým je čtyřstrunná verze RB Corvette Taranis 4. Novinka s aktivní elektronikou určená hráčům upřednostňujícím ladění HEAD převzaté z pětistrunných nástrojů zvládne samozřejmě i hlubší podladění, a to díky prodloužené menzuře o délce 35 palců.

Ergonomicky řešené jasanové tělo je kombinováno s javorovým krkem lepeným ze tří kusů proložených pláty dřeva wenge a uchyceným ke korpusu čtyřmi vruty, dvouoktávový hmatník z wenge s plochým radiusem 20 palců nese 24 jumbo pražců (2.9 x 1.3 mm) a nultý pražec Just a Nut III Tedur o šířce 38.5 mm.

Dvojice snímačů EMG DC35 s kryty ve stylu Soapbar je doplněna aktivním preampem s ovladači společné hlasitosti, balance a dvoupásmových korekcí. Struny jsou uchyceny ve struníku Warwick se systémem umožňujícím jejich rychlou výměnu a přes firemní kobylku s masivní základnou míří do odlehčených ladicích strojků s trojúhelníkovými rondely.

Warwick RockBass Corvette Taranis 4 bude dostupný v provedení Nirvana Black Transparent Satin a součástí dodávky jsou kromě polstrovaného pouzdra i popruhové zámky Warwick Security Locks. Basa by se měla v distribuci představit zřejmě v průběhu září za cenu pod hranicí 1 000 eur.

Tagy warwick Warwick RB Corvette Taranis 4

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY