Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - St, 12.08.2020 - 00:01

BanTamP XL: inovovaná řada miniaparátů od Joyo Audio

Populární série hybridních zesilovačů Joyo BanTamP v kompaktním lunch-box formátu prošla modifikací, jejímž výsledkem je druhá generace BanTamP XL osazená plnohodnotným dvoukanálovým preampem a také vstupem pro footswitch. Prvními zástupci této produktové řady jsou modely Jackman II a Zombie II, přičemž prvně jmenovaná verze by měla být dostupná i v limitované edici JDC čítající 200 kusů.

Předzesilovací sekce využívající elektronku 12 AX7 je rozdělena na kanály Clean a Overdrive, přepínatelné kromě footswitche také páčkovým spínačem, druhý mini-switch slouží k aktivaci Bluetooth zajišťující bezdrátový audio streaming (telefon, tablet apod.). Obě signálové cesty nyní disponují nezávislými ovladači gainu, tónové clony a hlasitosti, což poměrně výrazně navyšuje zvukovou flexibilitu a umožňuje detailnější nastavení poměru obou kanálů při použití kytar se singlovými i humbuckerovými snímači.

Aparáty o rozměrech 16.3 x 11 x 14 cm a hmotnosti 1.3 kg nabídnou kromě výstupu pro box s minimální impedancí 8 ohmů a zmíněného vstupu footswitche, také anténu napojenou na modul Bluetooth 4.0, send/return sériové efektové smyčky a sluchátkový konektor (min. 16 ohmů) s obvodem vybaveným emulací kabinetu. Napájení obstarává 18V adapter.

Koncová Class-D jednotka poskytuje maximální výkon 20 W, takže v kombinaci s vhodným boxem osazeným reproduktory s vyšší citlivostí zvládne BanTamP XL i decentnější jamy či menší koncertní akce. Stejně jako u předchozí edice je šasi vyrobeno z ohýbaných plechů spojených inbusovými šrouby a nechybí masivní madlo.

Kromě Jackmanu II, nabízejícího zvuk ve stylu zesilovačů Marshall řady JCM, a modelu Zombie II, inspirovaného soundem aparátů Mesa Boogie, by se „dvojkového“ upgradu měly pravděpodobně dočkat také verze Vivo (Peavey 5150), Atomic (Vox AC 30), Bluejay (Fender Blues Junior), Meteor (Orange) a Firebrand (Engl Fireball). Česká cena Jackmanu II se pohybuje okolo hranice 4400 Kč, model Zombie II vyjde na cca 4600 Kč. Součástí balení je zmíněný jednotlačítkový footswitch a adapter DC18V/2.0A.

Tagy Joyo Audio Joyo BanTamP XL Jackman II Joyo BanTamP XL Zombie II
Na Frontmanovi mám na starosti zejména sekci novinek a nástrojovky známých muzikantů. Léta hraju v různých kapelách na kytaru a hru na tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY