Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Čt, 07.03.2019 - 00:01

Audient Sono: lampová zvukovka pro kytaristy

Britský Audient se spojil s vývojovým týmem softwarové společnosti Two notes Audio Engineering. Výsledkem spolupráce je nová zvuková karta Audient Sono. Desktopový elektronkový model s emulacemi koncových zesilovačů a kabinetů zaujme především kytaristy, ale je samozřejmě použitelný i s baskytarou nebo jinými nástroji.

Vstupní sekce s preampem je osazena lampou JJ 12AX7, třípásmovými analogovými korekcemi, potenciometry Input, Drive, Output a zvukové možnosti rozšiřuje integrovaná emulační jednotka Two notes Torpedo, která nabízí výběr z různých modelů power ampů, boxů, osmi typů prostoru, stejného počtu mikrofonů atd.

Pro nahrávání kytary s reálným efektovým řetězcem a následným využitím emulací je určen levý vstup na čelní straně šasi, druhý konektor s označením To Amp slouží pro případný reamping a dvojice mikrofonních kanálů (gain 60 dB, dynamický rozsah 114 dB) je vybavena kombinovanými XLR/jack vstupy s phantomovým napájením.

Ve standalone modu lze uložit do paměti trojici presetů, USB rozhraní poskytuje konektivitu 10xin/4xout, nechybí zdířka pro optiku (ADAT), ovládání mikrofonních preampů s funkcí To Valve, hlasitost monitoringu s mixem, sluchátkový výstup atd.

Elektronková zvuková karta Audient Sono s DSP jednotkou, převodníky AKM 24 bit/96 kHz a bytelnou konstrukcí o rozměrech 22.8 x 18.7 cm je na evropském trhu dostupná za cenu pohybující se okolo 350 eur.

Tagy Audient Audient Sono

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY