Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Profesionální USB-C karta Audient EVO 16

Britská společnost Audient uvedla před dvěma lety na trh zvukovou USB-C kartu EVO 4 (2x2) s funkcí Smartgain, a o několik měsíců později firma prezentovala luxusnější verzi EVO 8 (4x4). Obě provedení si v záplavě konkurenčních produktů nevedla vůbec špatně a v různých anketách i testech okupovala přední příčky v kategorii kompaktních rozhraní. Obdobných úspěchů by mohla dosáhnout také novinka v podobě modelu Audient EVO 16 nabízejcí celkem 24 vstupů a výstupů.

Karta pracující s rozlišením 24-bit/96 kHz je vybavena barevným displejem s vysokým rozlišením a využívá nově vyvinuté uživatelské rozhraní Motion UI, poskytující ovládání jedním enkoderem, takže všechny parametry hardwaru lze nastavovat přímo z rozhraní, zatímco jednoduchý, ale dobře viditelný LCD displej zobrazuje výsledky v reálném čase.

K dispozici je osm kvalitních mikrofonních předzesilovačů EVO s gainem až 58 dB a vestavěné převodníky se mohou pochlubit širokým dynamickým rozsahem 121 dB. Analogové vstupy dostaly kombinované XLR/TRS konektory Neutrik, kanály zvládají mikrofonní i linkový signál, první dvě větve jsou navíc osazeny vysokoimpedančními JFET obvody pro nahrávání kytar či baskytar a nechybí streamingový Audio Loopback.

Stejně jako ostatní modely této produktové série je i EVO 16 vybaven funkcí Smartgain pro automatické nastavení optimální úrovně gainu, a to v případě potřeby na všech osmi vstupních kanálech současně. Kromě zmíněných XLR/TRS vstupů najdeme na zadní straně stejný počet jackových TRS výstupů, synchronizační BNC Word Clock, port USB-C 2.0 a dva páry optických Toslink konektorů (ADAT nebo S/PDIF) podporujících dalších 16 kanálů.

Na čelním panelu má své místo dvojice sluchátkových zdířek a další možnosti směrování zajišťuje firemní software Evo Mixer (MacOS i Windows), jenž nabízí mimo jiné i monitoring s nízkou latencí. Profesionální USB-C kartu Audient EVO 16 o rozměrech 350 x 310 x 50 mm a hmotnosti 3 kg je možno pomocí montážních profilů integrovat do racku. Oficiální evropská cena se pohybuje pod hranicí 470 eur.

Tagy Audient Audient EVO 16

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY