Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková karta Audient iD44 MKII

Čtyři roky po uvedení oblíbené zvukové karty iD44 přichází společnost Audient s vylepšenou nástupnickou verzí nesoucí prosté označení iD44 MKII. Druhá generace tohoto USB-C modelu vybaveného aktualizovanými převodníky pracujícími s rozlišením 24‑bit/96kHz opět disponuje čtveřicí vystupů, zlepšena byla úroveň projekce (headroom), což ve výsledku znamená nižší šum i zkreslení signálu a v neposlední řadě prošel lehkou modifikací i design šasi.

Zmíněný parametr THD+N narostl o dalších 9 dB, gain dosahuje úrovně 60 dB, využít lze až 20 vstupů / 24 výstupů či nízkolatenční DSP mixer navázaný na aplikaci, a integrována je nově funkce Audio Loop-back, schopná zprostředkovat současný záznam z počítačových aplikací a mikrofonních kanálů s předzesilovači Audient Class-A, což ocení hlavně streameři, podcasteři apod.

Pro nahrávání kytar nebo baskytar jsou na čelním panelu připraveny dva JFET vstupy, hlavní mikrofonní kanály dostaly samostatné ovladače gainu, spínače fantomového napájení +48V, pady (-10 dB) a vysokofrekvenční filtry, na hlavním panelu nechybí praktický Talkback, tlačítka Custom, Dim, Cut atd. Navíc jeden z dvojice integrovaných sluchátkových zesilovačů s nezávislými hlasitostmi nyní nabízí duální výstup (jack / minijack), takže zapojit lze trojici sluchátek.

Vedle tří sluchátkových zdířek, dvou nástrojových vstupů a čtyř kombinovaných XLR/TRS vstupů, z nichž první dva jsou opatřeny také TRS inserty send/return, sestává konektivita z portu USB-C 2.0, zdířky BNC pro Word Clock, čtyř jackových linkových výstupů a digitálních optických konektorů Toslink (2 x in, 2 x out) pro systémy ADAT/SPDIF.

Zvuková karta Audient iD44 MKII o rozměrech 276 x 174 x 69 mm a hmotnosti 2 kg je v českých obchodech dostupná za cenu cca 14000 Kč. Součástí je také softwarový balíček včetně DAW aplikací Cubase LE (Windows) a Cubasis LE (iOS), virtuálních nástrojů M-tron Pro LE, Steinberg Retrologue 2, Two notes Torpedo Wall of Sound, Sonarworks nebo Waldorf Edition 2 LE.

Tagy Audient Audient iD44 MKII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY