Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Studiový preamp a AD/DA převodník Audient Evo SP8

Společnost Audient slaví úspěchy se zvukovými kartami řady Evo, k nimž nyní přidává inteligentní předzesilovací modul Evo SP8 (24 in / 24 out) doplněný AD/DA převodníky a rozhraním ADAT, díky kterému se z tohoto systému stává praktický expander rozšiřující možnosti zvukových karet. Podle výrobce může být investice do SP8 mnohdy cenově výhodnější než pořízení nového audio rozhraní s odpovídajícím počtem kanálů.

Osmikanálový Evo SP8 disponuje stejným počtem kombinovaných mic/line vstupů, z nichž dva jsou osazeny JFET obvody optimalizovanými pro nahrávání kytar, osmi analogovými linkovými výstupy a kvalitními předzesilovači typu Smartgain, schopnými automaticky nastavit úroveň gainu (až +58 dB) v závislosti na síle vstupního signálu.

Připojení ADAT zajišťuje dvojice optických vstupů a výstupů Toslink, nechybí port USB-C a také vstupní konektor word clocku. Design šasi i čelního panelu je velmi podobný jako u rozhraní Evo 16, včetně aktivačních tlačítek pro osm kanálů, multifunkčního potenciometru s diodovým prstencem, fantomového napájení, volby pro záznam kytary či baskytary (vstupy 1/2) nebo malého, ale dostatečně přehledného LCD displeje.

Převodníky pracují s rozlišením 32-bit / 96 kHz a samozřejmostí je podpora ovládací platformy Evo Motion UI. Předzesilovací expander Audient Evo SP8 lze na evropském trhu pořídit za cca 450 eur, v případě potřeby je možno dokoupit i kit pro montáž do klasického racku. Napájení je řešeno přímo ze sítě, takže odpadá nutnost zapojování adapteru. Rozměry: 350 x 310 x 50 cm, hmotnost: 3 kg.

„Pokud rozšiřujete své stávající zvukové rozhraní, které není součástí systému EVO, získáte díky SP8 až osm kanálů Smartgain současně, což vám nejen zjednoduší nastavování úrovní, ale také ušetří čas. Pokud spárujete dva preampy SP8 s kartou EVO 16, pak máte Smartgain na všech 24 kanálech. Zvukovou kontrolu celé kapely tak zvládnete za méně než 20 sekund. Představte si, jak to může změnit různá sessions a zároveň umožnit muzikantům soustředit se na to důležité – na tvorbu hudby,“ říká k novince Andy Allen, marketingový ředitel firmy Audient.

Tagy Audient Audient Evo SP8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY