Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ampeg Opto Comp a Liquifier Chorus

Americká ikona Ampeg, která je nyní součástí japonského koncernu Yamaha, přidala do svého produktového katalogu dvojici nových efektů Liquifier Chorus a Opto Comp. Modulace i kompresor se mohou pochlubit striktně analogovou konstrukcí a režimem true bypass zaručujícím ve vypnutém stavu zachování původního charakteru průchozího signálu.

Ampeg Liquifier Chorus disponuje duálním okruhem, nabízejícím širokou paletu zvuků počínaje jemnou modulací přes výraznou chorusovou vlnu až po zvuk rotary speakeru a speciální obvody osazené výběrovými součástkami poskytují kvalitu a flexibilitu srovnatelnou s efekty mnohem vyšší cenové kategorie.

Přímočaré ovládání sestává ze známých potenciometrů Rate, Depth a Effect Level pro plynulou volbu poměru čistého a efektovaného signálu, kovový nášlapný footswitch je doplněn dvojicí diod, z nichž levá je aktivační a pravá informuje o rychlosti vlny.

Ampeg Opto Comp představuje optickou verzi kompresoru, jenž se vyznačuje transparentním a hřejivým podáním tónu bez přehnané komprese ničící dynamiku nástroje. Efekt, jehož další kladnou vlastností je minimální šum, lze navíc použít jak ve spojení s baskytarou, tak i el. a el.akustickou kytarou a dalšími nástroji.

Ovládací prvky tvoří potenciometry Compression, Release, Output a stejně jako u chorusu zde najdeme dvě diody – levou aktivační a pravou zobrazující průběh komprimační křivky navázaný na knoflík Release. Oba efekty o rozměrech 11.4 x 6.6 x 5.6 cm a hmotnosti 272 g mohou být samozřejmě napájeny 9V baterií i DC adapterem a jejich cena se má pohybovat okolo 100 eur. Novinky se v evropských obchodech objeví pravděpodobně koncem srpna.

Tagy ampeg Ampeg Opto Comp Ampeg Liquifier Chorus

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY