Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Ampeg inovoval basová komba řady BA Series

Basisti, hledáte kvalitní zvuk v kompaktním balení a navíc s velmi slušným poměrem cena/výkon? Pokud ano, tak zkuste věnovat trochu svého času následujícím řádkům. Firma Ampeg se rozhodla pro inovaci populární řady basových aparátů ze série BassAmp, které v portfoliu výrobce představuje pětice komb s označením BA-108, BA-110, BA-112, BA-115 a BA-210.

Oproti předchozí sérii prošly novinky zásadním redesignem - hlavní panel je nyní umístěn na čelní stěně, přibyly nové ovládací prvky a levý zadní roh byl zkosen, takže kombo můžete podle potřeby postavit na tuto hranu. Vyzařovací úhel takto postaveného komba je optimálních 60 stupňů (podobně jako u klasického odposlechového monitoru), což oceníte pokud hrajete např. na malém pódiu a jste nuceni stát těsně před aparátem, zvuk z reproduktorů vám jde dost často spíše do nohou a vy tak přicházíte o komfortní poslech. V tomto případě stačí položit kombo na boční hranu a zvuk je pro ucho daleko konkrétnější, nehledě na to, že tak odpadá používání různých podstavců a stojanů, které na pódiu většinou ubírají zvuku plastičnost v nízkých frekvenčních pásmech.

Zesilovače všech komb řady BassAmp mají ocelové šasi, předzesilovač typu Legacy s třípásmovými korekcemi a hlasitostí, switch -15dB pro nástroje s aktivní elektronikou, vstup Aux pro připojení dalšího zdroje zvuku (přehrávač, telefon atd.) s vlastním potenciometrem Level a výstup na sluchátka. Kromě nejmenšího komba BA 108 je řada BassAmp vybavena drivem Ampeg Bass Scrambler (potencimetry Drive, Blend), jenž simuluje lampové zkreslení a přibližuje zvuk zesilovače k legendárnímu soundu elektronkových modelů Ampeg SVT.

Varianty BA-112, BA-115 a BA-210 disponují i přepínači Ultra Hi/Lo tone shaping, které posilují pásmo 40 Hz o +1 dB, 8 kHz o +5 dB a zároveň výrazně potlačí středovou frekvenci 500 Hz. Jednotlivé modely se liší výkonem, konektorovou výbavou a osazenými reproduktory.

Ampeg BA-108 - nejmenší zástupce řady BA, vhodný především na cvičení, výkon 15W, repro Ampeg Custom 8 palců, hmotnost 12.7 kg

Ampeg BA-110 - výkon 30W, repro Ampeg Custom 10 palců, hmotnost 15.4 kg

Ampeg BA-112 - výkon 75W, repro Ampeg Custom 12 palců, hmotnost 19.1 kg

Ampeg BA-115 - výkon 150W, repro Ampeg Custom 2x10 palců, vypínatelná horna, XLR line out, efektová smyčka, hmotnost 20.4 kg

Ampeg BA-210 - výkon 450W, repro Ampeg Custom 15 palců, vypínatelná horna, XLR line out, efektová smyčka, výstup na externí repro, hmotnost 21.8 kg

Nová řada komb Ampeg ze série BassAmp by měla být v Evropě dostupná v průběhu několika týdnů. Předpokládané ceny se budou pohybovat v přepočtu od cca 3500 Kč za nejmenší model BA-108 až po asi 14500 Kč za 450-ti wattovou verzi BA-210.

Tagy ampeg

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY