Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 15.05.2017 - 00:01

Akustické basy LTD Thinline TL-4Z Fretless a TL-5SM

Firma LTD, vyrábějící finančně dostupnější verze nástrojů než je tomu v případě mateřské společnosti ESP, se rozhodla rozšířit nabídku akustických baskytar řady Thinline a výsledkem je bezpražcový čtyřstrunný model LTD Thinline TL-4Z Fretless a pětistrunná pražcová varianta TL-5SM, které doplňují původní edici TL-4Z.

Oba nástroje se mohou pochlubit tradičním, ale luxusně působícím designem vycházejícím z nestárnoucích tvarů Gibsonu Les Paul, jenž je u ESP/LTD nazýván Eclipse, a kromě samotné koncepce (pražec - bezpražec) a rozdílných topů z exotických dřev (TL-4Z - zebrawood, TL-5SM - spaltovaný javor) jsou vyrobeny z identických materiálů a osazeny stejným typem elektroniky.

Základ pololubového korpusu tvoří mahagon, speciálně vybírané horní ozvučné desky mají výraznou kresbu v kvalitě AAA a mahagonový krk s rychlým a pohodlným profilem Thin U je z důvodu zachování maximální mechanické stability lepen ze tří částí.

Palisandrový hmatník s radiusem 400 mm nese v případě "pětky" 22 jumbo pražců a nultý pražec o šířce 45 mm, u TL-4Z Fretless jsou pražce pro lepší orientaci pouze vyznačeny a pro 40 mm široký nultý pražec byla použita směs Graphtech Nubone XB, menzura byla vyměřena na 34 palců.

Kobylka s palisandrovou základnou má uchycení strun skrz tělo a ladění obstarávají odlehčené strojky Grover se subtilnějšími rondely. Veškeré kovové součásti jsou provedeny v leštěném chromu. Basy disponují snímačem Fishman Sonicore doplněným špičkovou aktivní elektronikou s předzesilovačem Fishman TL-3, jehož ovládání sestávající z třípásmových korekcí, hlasitosti a ladičky, je umístěno na horním lubu korpusu.

Akustické basy LTD Thinline TL-4Z Fretless a TL-5SM v přírodním transparentním laku Natural Gloss by se měly v evropských obchodech představit pravděpodobně na přelomu května a června. Pro americkou část trhu byla cena bezpražcového TL-4Z Fretless nastavena na cca 600 dolarů a cenovka za pětistrunnou pražcovou verzi TL-5SM se má pohybovat okolo 630 dolarů.

Tagy LTD LTD Thinline TL-4Z Fretless LTD TL-5SM

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY