Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Aktivní subwoofer PreSonus Eris Sub8

Na evropský trh se dostává kompaktní aktivní subwoofer PreSonus Eris Sub8, který ve vývojovém oddělení americké společnosti PreSonus odladili a optimalizovali pro oblíbené dvoupásmové monitory Eris E3.5 a E4.5, ale model je samozřejmě využitelný i s kabinety jiných značek. Eris Sub8, dodávající zvukovému spektru porci nejnižních frekvenčních pásem, se tak může stát vhodným doplňkem výbavy menších produkčních DJ studií, herních systémů, domácího kina apod.

Subwoofer nabízí pracovní pásma v rozmezí 30 Hz – 200 Hz, což je v případě spodní hodnoty o 50 Hz nižší úroveň, než poskytují např. referenční mediální monitory Eris E3.5. Šasi o rozměrech 250 x 324 x 295 mm a hmotnosti 7.4 kg je na čelní straně osazeno podélným bassreflexem a koncový Class AB zesilovač o výkonu 100 W doplňuje osmipalcový woofer opatřený membránou, kombinující papír a kompozit, uchycenou ke koši gumovým kruhem s vysokou elasticitou.

Box s maximálním SPL 113 dB a zkreslením (THD) pouhých 0.05 % je vyroben z odolného MDF potaženého laminovaným vinylem. Zadní strana disponuje identicky vybavenými vstupními a výstupními sekcemi s dvojicí symetrických TRS konektorů a stejným počtem RCA zdířek, takže box lze bez adapterů připojit ke zvukové kartě, kontroleru či mixážnímu pultu.

Kromě ovladače gainu s rozsahem -30 až +6 dB je v subwooferu integrován high-pass filtr, nastavitelný v rozmezí 50 Hz až 130 Hz, který umožňuje naladit dělicí frekvenci subwooferu tak, aby odpovídala zvoleným monitorům. K dispozici je také přepínač fázové inverze a přepínatelný high-pass filtr, odstraňující ze signálu  odesílaného do hlavních reproduktorů nízkofrekvenční pásma ležící pod hranicí pod 80 Hz.

Elektronika je chráněna proti RF interferencím, přebuzení, přehřátí, nechybí subsonický filtr a napěťová pojistka ukrytá pod vstupní šachtou síťového kabelu. Oficiální evropská cena modelu PreSonus Eris Sub8 se pohybuje okolo 200 eur.

Tagy Presonus PreSonus Eris Sub8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY