Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Akai MPC Live II s vestavěnými reproduktory

Společnost Akai Professional představila novou verzi oblíbené produkční stanice MPC Live. Druhá generace, jejíž první neoficiální snímky unikly na web už v březnu, nese prozaické označení MPC Live II a oproti předchozímu provedení nabízí širší konektivitu, vylepšené ovládání a především integrovaný ozvučný systém, což z „dvojky“ dělá nezávislý nástroj schopný pracovat v standalone režimu bez nutnosti propojení se zesilovačem či aktivními monitory.

MPC Live II ctí architekturu i uživatelské rozhraní předlohy, což dokazuje 16 podsvícených RGB padů, rozměrný multidotykový displej s úhlopříčkou 6.9 palců, pět rotačních encoderů (4x Q-Link, 1x Navi/push) a další ovládací prvky, k nimž přibyla pětice tlačítek s funkcemi Step Seq/Time, Mix, Mute, Next/Seq a na hlavní panel byl přemístěn i ovladač celkové hlasitosti Master.

O plynulý běh jednotlivých sekcí se stará čtyřjádrový procesor ARM, paměťový modul RAM má kapacitu 2GB, připraveno je úložiště o objemu 16 GB s 10 GB předinstalovanými zvuky a přísun dalších dat obstarává SD karta nebo SATA rozhraní pro externí harddisk.

Pod hranou šasi s perforovaným kovovým krytem je umístěna dvojice full-range reproduktorů studiové kvality napojená na koncový stereo zesilovač a plnou mobilnost systému samozřejmě umožňuje také dobíjitelný lithium-ion článek, jenž by měl podle informací výrobce dodávat dostatek energie po dobu cca 5 hodin nepřetržitého provozu.

Na čelní straně šasi má své místo sluchátkový výstup, tlačítko odpojující vestavěné reproduktory, šest audio výstupů, potenciometr Rec Volume, dva jackové vstupy, stejný počet RCA zdířek s přiřazeným přepínačem Line/Phono, slot SD karty, čtyři DIN konektory MIDI (2x In, 2x Out), trojice USB portů (A/B, 2 x 3.0), ethernetový konektor, vstup adapteru a nově také čtveřice duálních zdířek CV/Gate. Využít lze i bezdrátové připojení WiFi nebo Bluetooth

Flexibilní a mobilní Akai MPC Live II o rozměrech 412 x 244 x 46 mm a hmotností 3.38 kg je na českém trhu dostupný za cenu pohybující se pod hranicí 32300 Kč včetně adapteru 19 V / 3.42 A a registrační licence softwaru MPC 2 pro platformy PC a Mac.

Tagy AKAI Akai MPC Live II

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY