Přejít k hlavnímu obsahu
Tomáš Frolík -

Adam Krofian „Na Hajzlu“: Můj pedalboard sestavil mýval na pervitinu

Na počátku byl malý byt a v něm malý útulný záchod. Zde vyhrávám své vnitřní souboje a zpovídám hosty z jejich jedinečných hudebních příběhů. „Na Hajzlu“ je nová série neformálních rozhovorů se zajímavými osobnostmi ze světa hudby a kytary, které se mnou v této netradiční kulise mluví o své autorské tvorbě a diskutují o svých zkušenostech s kytarovým vybavením.

Pořad přináší nový pohled na hudební scénu a umožňuje objevovat inspirativní hudebníky*ce, kteří*ré si zaslouží více pozornosti. Mým prvním hostem byl Adam Krofian.

Adam si obouvá boty do E dur a nejradši má zvuk nejtlustší prázdné struny. Používá různá ladění a naprosto věří svému zvukaři. V rozhovoru jsme mimo jiné zjistili, že jeho hlavním zvukem je ekvalizér a jeho pedalboard sestavil mýval na pervitinu. „Mojí největší slabinou je hraní v boxech. Chtěl bych umět hrát jenom prstama jako Jeff Beck,“ říká Adam z hradeckých The Atavists. Více se dozvíte v premiérovém díle seriálu „Na Hajzlu“.

The Atavists zahrají také 6. 6. 2023 na 10. narozeninách magazínu Frontman v pražském Jazz Docku. Přijďte to s námi pořádně oslavit, vstupenky seženete zde.

Tagy Na Hajzlu Adam Krofian The Atavists

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tomáš Frolík
Hudebník, skladatel, textař a zpěvák současné generace. Vystudoval jsem program HNC na London Center of Contemporary Music. Své dovednosti jsem zdokonalil na mnoha mistrovských kurzech, včetně těch, které vedli renomovaní hudebníci jako Robben Ford či Marcus Miller. Od roku 20…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY