Přejít k hlavnímu obsahu
I „špatné věci“ se dají zahrát dobře nebo s dobrým zvukem. |  Foto archiv Jiřího Šimka a Tomáše Frolíka
I „špatné věci“ se dají zahrát dobře nebo s dobrým zvukem. | Foto archiv Jiřího Šimka a Tomáše Frolíka
Tomáš Frolík -

Jiří Šimek „Na Hajzlu“: Začínají se mi zvráceným způsobem líbit špatné věci

Na počátku byl malý byt a v něm malý útulný záchod. Zde vyhrávám své vnitřní souboje a zpovídám hosty z jejich jedinečných hudebních příběhů. „Na  Hajzlu“ je série neformálních rozhovorů se zajímavými osobnostmi ze světa hudby a kytary, které se mnou v této netradiční kulise mluví o své autorské tvorbě a diskutují o svých zkušenostech s kytarovým vybavením.

Pořad přináší nový pohled na hudební scénu a umožňuje objevovat inspirativní hudebníky a hudebnice, kteří si zaslouží více pozornosti. Jako pátého hosta jsem si vybral znamenitého kytaristu a skladatele Jiřího Šimka (Muff, Electric Madness).

„Dělím hudbu jednoduše na dobrou a špatnou – podle toho, jak se mi líbí. Hudba je pro mě pocitová záležitost a tenhle pocit se nedá měřit. S přibývajícím věkem se mi takovým zvráceným způsobem začínají líbit špatné věci. Například když se ty ‚špatné věci‘ zahrají dobře nebo s dobrým zvukem,“ říká Jiří Šimek, kterého v jeho začátcích hodně ovlivnil kamarád a spoluhráč Marcel Bárta. „Přišel jsem k němu s deskou AC/DC a odcházel jsem s hlavou plnou Pata Methenyho,“ směje se.

Věděli jste, že styl, kterým se nechává volně inspirovat, je country? „Doma bych si ho nepustil, ale je to věc, která prostě dobře zní na kytaru,“ dodává Jiří, který nám mimo svůj praktický pedalboard ukázal svou kytaru číslo 1: Fender ’69 Custom Shop Heavy Relic.

Tagy Na Hajzlu Jiří Šimek Muff Electric Madness

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Tomáš Frolík
Hudebník, skladatel, textař a zpěvák současné generace. Vystudoval jsem program HNC na London Center of Contemporary Music. Své dovednosti jsem zdokonalil na mnoha mistrovských kurzech, včetně těch, které vedli renomovaní hudebníci jako Robben Ford či Marcus Miller. Od roku 20…
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY