Přejít k hlavnímu obsahu
mbx - Pá, 20.02.2015 - 12:00

10 důvodů, proč hudba zlepšuje váš zdravotní stav

Až se vás někdo zase zeptá, proč máte pořád sluchátka na uších, zkuste jim místo obvyklého co je ti do toho říct, že podle studie finských vědců má každodenní dvouhodinový poslech hudby dramatický vliv na mojí verbální pamět a pozornost. Nemluvě o mnohem pozitivnější náladě oproti lidem, kteří hudbu neposlouchají vůbec. A poté s úsměvem odkráčejte, aby vás dotyčného otevřená ústa nespolkla. Takže, pojďme na to.

1) Ulevuje od bolesti
Takže příště, až vás rozbolí hlava, dejte si do ní pěkně nějakou uklidňující klasiku a Ibalgin nechte v lékárničce.

2) Zvyšuje sportovní výkon
Když posloucháte svojí oblíbenou desku, tak si ani nevšimnete, že jste uběhli o 5 km víc nebo zvedli o 20 kilo těžší činku.

3) Urychluje regeneraci po fyzické námaze
Zejména pomalá hudba má významný efekt na relaxaci svalů po cvičení nebo námaze, ale v podstatě jakákoliv hudba vás rychleji postaví na nohy.

4) Zlepšuje kvalitu spánku
Platí to zejména pro klasickou hudbu, která dokáže léčit i insomnii (poruchy spánku).

5) Pomáhá lépe zvládat stresové situace
Pokud vás čeká nějaká nepříjemná situace, která vás stresuje, pusťte si před tím nějakou energickou, našlápnutou hudbu a vše zvládnete levou zadní.

Dokáže tato hudba léčit?

6) Má stejný účinek na úzkost jako dobře odvedená relaxační masáž
Abyste účinek zdvojnásobili, vezměte si s sebou příště na masáž svojí oblíbenou sbírku mp3 a odejdete jako nový člověk!

7) Odbourává depresi
Ale pozor, tady záleží na stylu hudby. Zatímco klasika a meditativní hudba vás zvedne ze dna, metal nebo techno vás můžou ještě vice rozložit.

8) Zlepšuje průtok krve
Vědci zpozorovali, že u pacientů, kteří poslouchali svojí oblíbenou hudbu, došlo nejenom ke zlepšení jejich nálady, ale také ke zvýšení průtoku krve v cévách.

9) Pomáhá jíst méně
To se hodí, když chcete přijít o nějaké to kilo navíc. Pusťte si k obědu pohodovou, decentní muziku a budete jíst pomaleji a tudíž i méně.

10) Bojuje proti rakovině
U pacientů s rakovinou pomáhá hudba snižovat jejich úzkost a strach a také odlehčuje od fyzické bolesti. Díky tomu mohou pacienti vést plnohodnotný život a lépe zvládat boj s nemocí.

A jak pomohla hudba vám?

S výběrem hudby opatrně...

Tagy humor jak na to
Artist, bassist, tutor, father --- http://marekbero.co.uk
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY