Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - So, 02.09.2017 - 00:01

Zvuková USB karta Tascam US-1x2

Po oficiální premiéře na frankfurtském veletrhu Musikmesse se na trh se dostává nejnovější zástupce oblíbených zvukových USB karet série US z produkce firmy Tascam, kterým je finančně dostupný model s označením US-1x2, určený především pro domácí studia. Audio rozhraní v kompaktním formátu disponuje kvalitními převodníky (až 24-bit/96kHz), dvojicí vstupů a výstupů a je kompatibilní s platformami Mac, Windows a iOS.

Mikrofonní XLR vstup s phantomovým napájením 48V a gainem až 57 dB je osazen špičkovým předzesilovačem Ultra-HDDA (High Definition Discrete Architecture) s velmi nízkým šumem a zkreslením, jackový vstup je vybaven přepínačem impedancí Line/Inst a vstupní/výstupní obvody využívají operační zesilovače NE5532, které najdeme např. u profesionálních nahrávacích konzolí nebo studiových efektů.

Kromě nahrávacích vstupů, potenciometrů gainu a informačních diod je na předním panelu umístěn sluchátkový výstup s přiřazeným ovladačem levelu plus potenciometr hlasitosti pro Line Out a jak je u řady US dobrým zvykem, odolné šasi je vyrobeno z ocelového plechu doplněného pro tuto edici typickými masivními bočnicemi z hliníku.

Zadní strana je vyhrazena pro spínač phantomového napájení, čtveřici RCA konektorů Line In a Line Out, přepínačem Front/Rear umožňujícím volbu mezi zadními RCA vstupy a předním jackovým vstupem, nechybí vypínač monitoringu a samozřejmě dvojice USB rozhraní pro napájení a komunikaci (MIDI) s nahrávacím zařízením.

USB karta Tascam US-1x2 představuje kompaktní a cenově dostupné řešení bez zvukových kompromisů a v balení najdete kromě USB kabelu také známý nahrávací software Steinberg Cubase LE a Cubasis LE. Novinka je v současné době dostupná i na českém trhu, kde se její cena pohybuje pod hranicí 2 600 Kč.

Tagy Tascam Tascam US-1x2 zvuková karta

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY