Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková USB karta Audient EVO 8

Zatímco kompaktnější 2x2 verze zvukové karty EVO 4 z produkce britské společnosti Audient je už několik měsíců na trhu, její o trochu větší a především lépe vybavený sourozenec EVO 8 vyrazil do celosvětové distribuce s poměrně slušným zpožděním. EVO 8, disponující čtveřicí vstupů a výstupů, sdílí se „čtyřkou“ základní architekturu i velmi přehledný způsob ovládání a najdeme zde také práci ulehčující funkci Smartgain nebo moderní port USB-C.

Designově minimalisticky řešená karta je na boční straně šasi osazena čtyřmi kombinovanými TRS/XLR vstupy napojenými na mikrofonní předzesilovače, audio výstup obstarává stejný počet jackových zdířek (2 x stereo) a zmíněné USB rozhraní zastává také funkci napájení. Na čelní straně jsou umístěny dvě sluchátkové zdířky a jackový kytarový vstup ošetřený J-FET okruhem.

Volba a editace jednotlivých kanálů probíhá s pomocí čtyř podsvícených tlačítek a další spínač slouží k přiřazení phantomového napájení. To lze navolit na každý kanál, ale v případě, že má hostitelský počítač pouze port USB-A, funguje phantom jen u dvou kanálů. Samostatná tlačítka mají i oba sluchátkové výstupy a velký centrální multifunkční potenciometr určuje hlasitosti jednotlivých signálních cest, míru gainu apod.

Při podcastingu a příbuzných činnostech se může hodit režim Smartgain automaticky korigující citlivost mikrofonů, nebo mod Audio Loop-back, jenž zaznamená současně s mikrofonním signálem také zvukový podkres v počítači. Integrovány jsou kvalitní převodníky AKM s rozlišením 24-bit / až 96 kHz, maximální gain je dán hranicí 58 dB, frekvenční rozsah nabízí mantinely 10 Hz až 40 kHz a dynamická odezva se pohybuje okolo 113 dB.

Zvuková USB karta Audient EVO 8 o rozměrech 190  x 70 x 70 mm a hmotnosti 475 g je na českém trhu dostupná za cenu cca 5900 Kč. Využít lze editační aplikaci a součástí balení je softwarový paket ARC Creative HUB obsahující DAW, knihovnu s více než 2 GB materiálu, různé plug-iny a v neposlední řadě i dvojici bezplatných online kurzů společnosti ProducerTech, věnujících se nahrávání, mixu a masteringu.

Tagy Audient Audient EVO 8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY