Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková karta IKM iRig Pro Duo I/O

Společně s úvodní edicí kytarového softwaru AmpliTube uvedla v roce 2010 firma IK Multimedia na trh také první sérii kompaktních zvukových karet řady iRig, které se v dalších letech dočkaly několika inovovaných verzí. Zatím nejnovější evoluční článek této kolekce představuje dvoukanálový model iRig Pro Duo I/O, nabízející vylepšenou architekturu podpořenou USB-C a MIDI konektivitou.

Podobně jako předchozí iRig Pro Duo disponuje novinka dvojicí analogových kanálů s kombinovanými vstupy pro symetricky zapojené XLR konektory nebo klasické jacky. Obě větve dostaly nové Class-A předzesilovače s nastavitelným gainem (mic až +50 dB, inst až +27 dB) impedanční úpravou Hi-Z pro nahrávání kytar a phantomovým napájením 48V.

Vedle sluchátkového výstupu s kolečkovým ovladačem hlasitosti najdeme přepínač pro přímý monitoring s nulovou latencí, dvojice linkových TRS výstupů je napojena na obvod se zdvihem až + 16 dB a v případě využití nesymetrického režimu hlídá hlasitost automatická kompenzace. Zdířku Lightning doplňují dva 2.5 mm konektory MIDI In/Out.

Model o rozměrech 75 x 127 x 37 mm a hmotnosti necelých 200 g je vybaven převodníky pracujícími v rozlišení 24-bit/44.1 kHz/48 kHz, napájení obstarává USB port, 9V PSU adapter nebo dva tužkové AA články a šasi je nově potaženo tenkou pryžovou vrstvou. Výrobce udává kompatibilitu s platformami iOS, Windows, Mac i Android a pro PC jsou připraveny nové ovladače.

V ceně cca 6600 Kč je kromě kabelů Lightning – Mini-DIN, USB – Mini-DIN, USB-C – Mini-DIN, dvou adapterů USB/Mini-DIN a zmíněných baterií také softwarový balíček zahrnující emulace z AmpliTube 4 nebo Essentials, plug-iny T-RackS, VocaLive, workstation SampleTank 4 SE apod.

Tagy IK Multimedia IKM iRig Pro Duo I/O

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY