Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Zvuková karta IKM AXE I/O SOLO

Firma IK Multimedia představila v loňském roce zvukovou kartu AXE I/O, která se v záplavě podobně koncipovaných produktů rozhodně neztratila. Model, o němž se pochvalně vyjádřila i kytarová ikona Joe Satriani, nyní dostává menšího sourozence v podobě finančně přístupnější verze AXE I/O SOLO.

Dvoukanálová karta je osazena kombinovaným XLR/jack mic/line vstupem osazeným špičkovým mikrofonním Class A předzesilovačem Pure a kytarová větev s jackovým konektorem, gainem, impedančním potenciometrem a mody Passive, Active, JFET, Pure disponuje proprietárními funkcemi navázaným na adaptivní jednotku Z-Tone.

Zmíněný nástrojový vstupní okruh je schopen přizpůsobit svou impedanci různě silnému signálu kytarových snímačů a zlepšit tak interakci obou komponent i výsledný zvuk. Maximální impedanční hodnoty přinášejí pevnější a preciznější podání tónu, zatímco nižší hodnoty dodávají tónu větší objem a syrovější témbr.

Kromě dvojice symetrických linkových TRS výstupů, USB-B portu nebo konektorů MIDI In/Out zde najdeme také dvě zdířky externích pedálů a pro kytaristy veledůležitý třetí výstup Amp Out umožňující připojení externího zesilovače a následný reamping. U IKM si samozřejmě nezapomněli pohlídat ani kvalitu převodníků pracujících s rozlišením 24-bit/192 kHz.

Kompaktní zvuková karta IK Multimedia AXE I/O SOLO o rozměrech 19.5 x 19.5 x 5.3 cm a váze 1 kg se na pultech obchodů objeví s cenovkou pohybující se okolo 250 dolarů. Součástí dodávky je kabel USB-A/USB-B a softwarový paket obsahující DAW Ableton Live Lite, AmpliTube 4 Deluxe (Mac, PC) a set plug-inů T-RackS pro mix a mastering.

Tagy IK Multimedia IKM AXE I/O SOLO

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY