Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Inovované karty Audient ID4 MKII a ID14 MKII

Zvukové karty Audient řady ID, patřící k nejoblíbenějším modelům daného segmentu, dostaly dva nové přírůstky v podobě druhé generace rozhraní ID4 MKII a ID14 MKII, které bodují velmi zajímavým poměrem cena/výkon. Oproti předchůdcům se mohou pochlubit širší dynamickou odezvou, přepracovaným kovovým šasi, novějším typem portu USB-C, duálními sluchátkovými výstupy nebo vylepšenými linkovovými vstupními okruhy. Společnost také oznámila příchod nového studiového paketu EVO Start Recording Bundle z produkce své dceřiné firmy EVO by Audient.

DAC – ADC převodníky (24bit/96khz) obou rozhraní nyní poskytují 126/120 dB dynamického rozsahu, takže byste měli získat lepší kvalitu záznamu a výstupu. K dispozici je také připojení USB 3.0, které nabízí napájení přes port USB-C, integrovány jsou duální výstupy pro sluchátka a model iD14 MKII má také dva další linkové výstupy. Pokud dáváte důraz i design, tak karty potěší faceliftem s elegantní černošedou povrchovou úpravou gun-metal.

Menší verze ID4 MKII je vedle výše zmíněných konektorů vybavena dvojicí jackových výstupů, jedním mic/line XLR/TRS kanálem s preampem převzatým z firemní konzole ASP8024-HE, volitelným fantomovým napájením, vysokoimpedančním nástrojovým vstupem, ovladači gainu, potenciometry monitoringu a hlasitosti, přičemž druhý z nich je schopen zároveň měnit různé parametry. Stejně jako u „čtrnáctky“ je vstupní DI sekce opatřena kvalitními JFET obvody.

U rozměrnějšího modelu ID14 MKII (10 x in, 6 x out) najdeme dvojici mikrofonních kanálů, jeden nástrojový vstup, čtyři linkové výstupy, podporu formátů ADAT a SPDIF, port USB zvládne s externím mikrofonem i funkci talkback a trojice podsvícených tlačítek aktivuje mody Mute + Dim, Mono, Phase nebo Cue Mix. Karty jsou kompatibilní se systémy pracujícími na platformě iOS.

All-in-one set EVO Start Recording Bundle obsahuje kompaktní kartu EVO 4 vybavenou dvěma vstupy i výstupy, fantomem, funkcemi Smartgain, Audi Loop-back a portem USB 2.0 (USB-C / USB-A). Součástí je velkomembránový kondenzátorový mikrofon SR1 se superkadioidní směrovou charakteristikou a rozsahem 20 Hz – 18 kHz, supra-aurální sluchátka SR2000 osazená 40 mm měniči, nechybí shockmount, mikrofonní kabel XLR a software.

Oficiální evropské ceny verzí Audient ID4 MKII a ID14 MKII s architekturou převzatou z vyššího modelu iD44  se pohybují okolo 150 respektive 230 eur, což se téměř neliší od pořizovacích částek starších variant. Sada EVO Start Recording Bundle vyjde na cca 220 eur. Součástí dodávky je samozřejmě i software tvořený DAW aplikacemi Cubase a Cubasis LE3, různými virtuálními nástroji, efekty apod.

Tagy Audient Audient ID4 MKII Audient ID14 MKII

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY