Přejít k hlavnímu obsahu
Megan Fox, foto: Michael Vlasaty via Wikimedia Commons
Megan Fox, foto: Michael Vlasaty via Wikimedia Commons
Veronika Wildová - Po, 22.01.2018 - 09:30

Život frontmana: očekávání vs. realita

Také jste kdysi čekali, že se stanete hudebními hvězdami? Je to, co jako muzikanti prožíváte, v souladu s vaším očekáváním, nebo vás drsná realita nutí k útěku do bezpečných snů? Připravila jsem pro vás dva krátké výlety – za hudebním snem a za realitou. Takovou tou naší, milou.

1. Luxusní tourbus vs. v pivu utopené sny

Očekávání: Vzbudím se v našem luxusním tourbusu. V jogínské poloze mrtvoly. Na levém rameni mi leží kočka co předvádí spodní prádlo Victoria's Secret a na pravém její nejlepší kamarádka. Jdu si najít něco k snídani, však jsou již dvě odpoledne. Na stole zbyly ještě dvě čáry ze včerejška a tři loky v lahvi Jacka. Po chvíli shledám, že to k snídani postačí. Realita: Vstávám v půl šesté, protože jedno dítě potřebuje přebalit a to druhé dovézt do školky. Manželka ke mně zvedne krhavé oko a postěžuje si, že jsem se zase vrátil ve dvě nacamranej jak deka. A že hrát mezi druhou a třetí se zapnutým kombem nedělá dobře manželství ani sousedským vztahům. Copak nikdo neocení můj nový temně špinavý efekt?

2. Mazlení vs. všichni na to zase kašlou

Očekávání: Děvčata od Victorie chtějí před odchodem trochu poňuchat. Mám pochopení pro emocionální potřeby žen, takže se s nimi loučím pro jistotu nadvakrát. Do čtyř se vzbudí i zbytek tourbusu a začínáme hledat nástroje a řidiče, aby nás dovezl k hale. Realita: Odvezu dítě do školky. V práci hned zrána obepíšu všechny spoluhráče, jestli počítají s večerní zkouškou. Kytarista hlásí, že byl na poslední chvíli povolán na casting do kapely Michala Davida. Basák se ptá, zda zkouška nemůže být o hodinu dřív, aby stihl noční hokej. Bubeník píše, že si myslel, že zkouška bude až příští týden a na dnešek již má naplánované grilování u tety na zahradě. Píšu rovněž frontmanovi slavnější kapely, jestli s námi nedají společný koncert na Moravě. Nebo aspoň nenatočí duet. Zpráva zůstává v nepřečtených. Že by si mě zablokoval? Mám si místo svojí profilovky dát fotku Megan Fox?

 

3. Podpisy na prsa vs. dobrovolné vstupné

Očekávání: Připravujeme se na show. Natáhneme na sebe boží a drahý stylový hadry, trochu se posilníme před akcí a večer jdeme na to – už při výstupu z tourbusu slyšíme ječet natěšený holky. Za chvíli mě bolí ruka od podpisů a oči od fotoaparátů. Pár účastnic nedávné Miss se předhání, která si se mnou vyfotí selfíčko jako první. Show je naprostá bomba! Dvě hodiny ve vyprodaný sportovní hale, a zase mám pocit, že to má smysl. Na backstagi po koncertě s klukama zahrajeme oblíbenou hru Plave mýdlo po Vltavě, a vybereme fanynky, který s námi smí do tourbusu. Realita: Po několika hodinách smskování se dohodneme, že zkoušku přeložíme na čtvrtek. Basák protestuje, že kvůli tomu musí zkrátit cyklistický výlet se skautským oddílem. V sobotu hrajeme v klubu na Žižkově. Dorazí partička stálých kamarádů, barman a zvukař. Což je v součtu přesně o čtyři lidi více než je nás na podiu. Pochvalujeme si, že nehrajeme přesilovku a cesťák i dobrovolné vstupné padne za první kolo drinků. Uprostřed koncertu přijde skupina ovíněných cizinců a zůstane "pozorovat pravej českej underground". Opojení nenadálou účastí plánujeme, že do léta určitě natočíme klip, a do konce roku cédéčko. Na to si vyděláme na městských slavnostech. Městské slavnosti jsou mytickým místem kdesi ve vesmíru, odkud podle všech muzikantských bájí proudí všechny peníze, sláva i dlouhodobá spolupráce. Shánění takových kšeftů má na starosti klávesák, ale musí se mu před tím zopakovat, že jeho jazzové postupy jsou naprostá bomba a do našeho rocku se parádně hodí.

 

4. Půlroční turné v zahraničí vs. beru i ten duet

Očekávání: Večer toho vysosáme tolik, že ani nevíme, ve které jsme zemi. Na hranicích náš tourbus zastaví celníci, podívají se na polonahé účastnice Miss a obviní nás z obchodu s bílým masem, protože žádné z děvčat nevlastní cestovní doklady. Na usmířenou jim zahrajeme náš nejnovější hit. Strážníci osuší slzu, nechají si podepsat čepice, vyfotí se s námi před celnicí a mávají nám na rozloučenou na cestu mimo Schengen. Na téhle tour jsme už šest měsíců a dva ještě budeme. Copak my, my jsme zkušení a protřelí konzumenti, ale bedňáci i řidič budou nejspíš brzy muset na odvykačku. Realita: Domů dorazím střízlivý, neboť jsem tasil krátkou sirku a musel kromě spoluhráčů z klubu odvézt i aparaturu. Hrát v noci s kombem a za střízliva není zábavná kombinace, takže se znaveně sunu rovnou do ložnice. Pípne mi zpráva od frontmana slavnější kapely, že na koncert na Moravě už někoho mají, ale duet by jistě natočit šel, pokud zaplatíme studio. Políbím spící děti i ženu a usínám s pocitem, že život muzikanta je přecejen jedna velká párty. Jsem zvědav, co řekne frontman slavnější kapely, až dorazí do studia a zjistí, že nejsem Megan Fox. Žijete ještě svůj hudební sen? Dejte mi vědět, jak to máte vy.

Pozice mrtvoly Rozdíl mezi zpěvákem a basákem Jen bych chtěl poděkovat všem svým fans
Tagy Hodná holka frontmankou

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Veronika Wildová
Písničkářka, pianistka a frontwoman kapely Divoko. Přes den tradiční projektová řídící v IT.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY