Přejít k hlavnímu obsahu
Luboš Andršt | Foto: Wikipedie
Luboš Andršt | Foto: Wikipedie
redakce -

Zemřel kytarista Luboš Andršt

Odchody velkých hudebních jmen bohužel ani v závěru letošního roku nekončí. Ve věku třiasedmdesáti let v noci na pondělí zemřel kytarista, skladatel a pedagog Luboš Andršt, legenda české bluesrockové, artrockové či jazzrockové scény.

Smutnou zprávu zveřejnil na svém facebookovém profilu Michal Prokop, se kterým Andršt působil v kapele Framus Five: V noci na dnešek zemřel můj nejstarší spoluhráč, úžasný muzikant a spolužák v rockové škole, jak vždycky říkával, Luboš Andršt. Budeme na něj zítra vzpomínat v Lucerně. Spolu s námi i jeho bratranec Petr Janda. RIP kamaráde!

Luboš Andršt se narodil 26. 7. 1948 v Praze. Během své kariéry zásadním způsobem přispěl k soundu československé hudební scény ovlivněné blues. Z jeho četných spoluprací jmenujme kromě Michala Prokopa také Emila Viklického, Petera Lipu, JIřího Stivína, Mariána Vargu nebo projekt Jazz Q Martina Kratochvíla. Kromě toho vystupoval sólově s projektem Luboš Andršt Group/Luboš Andršt Blues Band. Roku 1996 se podílel na vzniku hudebního festivalu Blues Alive v Šumperku.

Na kytarové mistrovství Luboše Andršta bude možné mimo jiné zavzpomínat na vánočním koncertě Michala Prokopa, který se koná v úterý 21. 12. ve velkém sále Lucerny.

Tagy Luboš Andršt nekrolog

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Redakce
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY