Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Po, 06.03.2017 - 00:01

Yamaha Absolute Maple Hybrid 50th Anniversary

Japonská Yamaha, jejíž historie sahá až do roku 1887, si letos připomíná padesáté výročí od začátku výroby bicích setů této značky a v rámci oslav se rozhodla nabídnout bubeníkům limitovanou edici kitů Absolute Maple Hybrid 50th Anniversary, které představují luxusní sérii vycházející z řady Absolute Maple Hybrid z roku 2014 a svým designem částečně navazují na legendární model Maple Custom.

Základ kitu se skládá z basového bubnu o rozměrech 22 x 18 palců, dvou tomů 10 x 7 a 12 x 8 palců s držáky TH945B a úchyty YES III, floor tomu 16x15 palců a 14x6 palcového snare s mechanikou osazenou struníkem z karbonové oceli. Korpusy tvoří 7 vrstev javoru a exotického dřeva wenge plus vnější plát z očkového nebo obláčkového výběrového javoru s výraznou kresbou.

Basový buben má stěny o síle 8.2 mm a dřevěné ráfky, zbytek bubnů disponuje 6.6 mm skelety a 3 mm silnými ráfky z lisovaného hliníku. Pětimístný kit je obut blánami REMO Ambassador, Emperor a Powerstroke3, čelní černá blána velkého bubnu je zdobena laserem vytvářenou výroční grafikou a na každém bubnu najdeme i destičku s emblémem 50th Anniversary. Mušle ve zlatém chromu evokují první modelovou řadu Yamaha Maple Custom z roku 1991.

Výroční kity Yamaha Absolute Maple Hybrid 50th Anniversary budou nabízeny v transparentních barevných provedeních Sunburst Birdseye Maple nebo Antique Natural Curly Maple, každý set má být dostupný pouze v padesáti kusech a jednotlivé bubny budou označeny čísly 1 až 50 podle pořadí, ve kterém byly vyrobeny. Novinka se dostane do distribuce v průběhu března s cenovkou okolo 7 200 dolarů.

Tagy bicí Yamaha Yamaha Absolute Maple Hybrid 50th Anniversary
Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY