Přejít k hlavnímu obsahu
Bizarre Band na Welcome scéně | Foto: Tomáš Rychtář
Bizarre Band na Welcome scéně | Foto: Tomáš Rychtář
redakce - Út, 07.01.2020 - 15:00

Welcome scéna Hradeckého slunovratu roste: vyráží na Welcome tour

Není tajemstvím, že Frontman je partnerem festivalu Hradecký slunovrat a zejména jeho Welcome scény, kam se do konce roku 2019 přihlásily více než dvě stovky kapel. Letos poprvé pak organizátoři festivalu připravili Welcome tour, čtyři speciální koncertní večery. V Opavě, Brně, Olomouci a Praze na přelomu ledna a února zahraje sedm kapel vybraných právě v rámci této hledačské scény nových talentů.

Série koncertů ve čtyřech různých hudebních klubech bude zahájena 23. ledna v opavském podniku Evžen Jazz Café za účasti ostravské kapely Café Industrial a Lód 9 z polských Katowic, kteří zahrají v České republice vůbec poprvé. Oba spoluhráči z Lód 9, Maciej Klich a Michał Zdrzałek, nicméně už jako členové Ciśnienie loni právě na Welcome scéně vystoupili – a v trikotu tohoto ansámblu koncert letos na hlavní scéně festivalu díky skvělým ohlasům zopakují.

Po opavském zahájení Welcome tour pokračuje 29. ledna v Olomouci (Bluesbar GARCH), 31. ledna v Praze (KC Kaštan  Scéna Unijazzu) a 5. února v Brně (Stará Pekárna Hudební Kavárna). V Olomouci se společně představí domácí indie-folk rocková kapela Hope Astronaut a TEVE, elektro-folk projekt brněnského hudebníka Antonína Koutného, který byl k účinkování na Welcome scéně v loňském roce vybrán jako tip Frontmana. Jako tip Radia Proglas byla zase zvolena kapela Bizarre Band, která vystoupí v Praze s již zmíněnými Lód 9 a Café Industrial. Závěrečný koncert celého turné obstarají kapely TEVE, Hmlisto a Evolet společným koncertem v Brně.

Sedmý ročník Hradeckého slunovratu se uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí ve dnech 26. až 28. června 2020. Welcome scéna (dříve „open scéna“) je jednou ze tří hudebních scén festivalu od jeho počátků. Organizátoři zde dávají příležitost méně známým, avšak velmi zajímavým kapelám. Jedním z hlavních znaků Welcome scény je prolínání se různých hudebních žánrů na jednom pódiu, a to za účasti českých i zahraničních kapel.

„Na Welcome scéně Hradeckého slunovratu se každoročně potkávají skvělé kapely, které si rozhodně zaslouží větší pozornost hudebních fanoušků, ale také publicistů a dramaturgů. Snažíme se hlavně o to, aby se o jejich tvorbě dozvědělo více lidí. Věřím, že Welcome tour k tomuto opět může více pomoci, podobně jako propagace kapel prostřednictvím mediálních partnerů či v loňském roce premiérově vydaná CD kompilace písní všech účinkujících kapel na Welcome scéně,“ říká jeden z organizátorů a dramaturg Welcome scény, Ondřej Oborný.

Tagy Hradecký slunovrat Welcome scéna
Týmová práce.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY