Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Warm Audio WA-8000: levnější alternativa k mikrofonu Sony C-800G?

Model WA-8000 je podle slov firmy Warm Audio věrnou reprodukcí speciálního velkomembránového lampového kondenzátorového mikrofonu, jenž se od počátku devadesátých let objevuje na nesčetných platinových nahrávkách. Výrobce sice název předlohy přímo neuvádí, ale s největší pravděpodobností se jedná o Sony C-800G, jehož cenovka se pohybuje okolo 10000 dolarů. WA-8000 také nepatří k nejlevnějším mikrofonům na trhu, nicméně ve srovnání s C-800G je jeho cena téměř lidová.

Zvuk mikrofonu Sony C-800G byl u vzniku celé řady hitů interpretů jými jsou např. Dr. Dre, Mariah Carey, Boyz II Men, Brian McKnight, Eminem, Rihanna, Drake atd. Originál vynikal přirozeným a otevřeným podáním výšek, mimořádně čistým středním pásmem a především schopností vykreslit veškeré detaily vokálního projevu. Pokud tedy WA-8000 od Warm Audio skutečně přináší všechny tyto špičkové parametry, tak by se mohl stát nedílnou součástí výbavy mnoha profesionálních studií po celém světě.

WA-8000 nabízí přepínatelný kardioidní a všesměrovou charakteristiku, obvod je postaven na firemní pozlacené mosazné kapsli inspirované typem K-67 doplněné elektronkou 6AU6 NOS (New Old Stock) a výraznou roli ve výsledné kvalitě projevu má výstupní custom transformátor erudované švédské firmy Lundahl. Použity byly prémiové součástky včetně sedmipinového kabelu GAC-7 švýcarské značky Gotham.

Mikrofon poskytuje frekvenční rozsah 20 Hz až 20 kHz, vlastní hladina hluku je u kardioidního režimu dána limitem 15 dB (A), při zmíněném patternu zvládne mikrofon 131 dB SPL, ve všesměrovém modu se tento parametr navýší na 134 dB SPL a odstup signálu od šumu činí 76dB (kardioid) respektive 73dB (omni). Šasi je navrženo s ohledem na v vytvářeném integrovanou lampou.

Kondenzátor Warm Audio WA-8000 je dodáván v setu tvořeném mikrofonem, externím napaječem, síťovou šňůrou, pětimetrovým kabelem Gotham GAC-7, shock mountem a pevným převozním kufříkem s dvojicí zámků. Oficiální cena sady byla v případě českého trhu nastavena na cca 33000 Kč.

Tagy Warm Audio Warm Audio WA-8000

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY