Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

RingerBringer a Warm Bender: analogové efekty od Warm Audio

Společnost Warm Audio byla založena v roce 2011 s cílem vyrábět špičkovou nahrávací techniku, cenově dostupnou pro většinu hudebníků i zvukařů. Zakladatel a prezident firmy Bryce Young se obklopil týmem odborníků majících bohaté zkušenosti s vývojem profesionálního audio vybavení, zahrnujícího mikrofony, předzesilovače, studiové kompresory či ekvalizéry, jež jsou navrhovány a testovány přímo v texaské centrále. Letos značka zařadila do svého portfolia také dvojici kytarových pedálů Warm Bender a RingerBringer, které už dorazily na český trh, a podobně jako ostatní produkty z dílen Warm Audio se mohou pochlubit nadstandardní kvalitou zvuku i zpracování.

Fuzz Warm Bender vychází z dnes už legendárního a velmi ceněného pedálu Sola Sound Tone Bender konstruktéra Garyho Hursta, přičemž první verze Tone Benderu z roku 1965 byla v podstatě upraveným pedálem Maestro FZ-1. Warm Audio se v daném případě inspiroval spíše pozdější variantou MKII, čemuž odpovídá i design efektu, nicméně obvod předlohy byl výrazně modifikován a přináší mnohem širší paletu zvuků.

Kromě potenciometrů Attack a Level dostal Warm Bender také třípolohový rotační přepínač Version volící mezi režimy NOS 76, NOS 75 a Silicon, nabízející rejstříky ve stylu fuzzu Mark II Professional, klasického Tone Benderu nebo okruh osazený třemi křemíkovými tranzistory. Výsledný charakter lze ovlivnit ještě přepínačem SAG pro aktivaci modu s efektem vybité baterie. Krabičku napájí 9V baterie či adapter, footswitch je zapojen v režimu true bypass.

„Warm Bender se nepodobá ničemu jinému na trhu, protože nabízí tři samostatné fuzz obvody typu Tone Bender v jednom balení, ze kterých si hráči mohou vybrat, a to ve formátu vhodném pro pedalboard,“ okomentoval pedál šéf značky Bryce Young.

Při stavbě analogové modulace RingerBringer se Warm Audio rozhodli jít ve stopách dalšího ceněného efektu, kterým je tentokrát Moog Ring Modulator MF-102 z edice Moogerfooger, vizuálně jasně rozpoznatelné díky dřevěným bočnicím ocelového šasi a typickým kolébkovým switchům. „S RingerBringerem vracíme plnou funkčnost a plně analogový tón pedálu, který skuteční fanoušci modulace opravdu ocení,“ říká Bryce Young o replice Moogu MF-102.

Stejně jako originál, který si oblíbili např. Jeff Beck, Radiohead, Omar Rodríguez-López, Trent Reznor a mnoho dalších, přináší RingerBringer rozsáhlé možnosti konektivity (celkem 9 jackových vstupů a výstupů) a bohaté zvukové textury, které inspirují k bezbřehému zvukovému experimentování, včetně možnosti generování vrstvených frekvencí a harmonických složek, prozkoumávání široké škály zvukových možností kytary i dalších nástrojů a k tvorbě vlastních netradičních zvuků.

Hlavní panel RingerBringeru, u něhož byly použity prémiové komponenty, je rozdělen na sekce LFO s ovladači Amount, Rate a spínačem tvaru vlny, a Modulator disponující parametry Mix, Frequency a volbou Lo/Hi. Uprostřed těchto jednotek najdeme potenciometr parametru Drive a trojici informačních diod. Vzhledem k povaze efektu je footswitch zapojen v bufferovaném režimu. Přísun energie je opět řešen 9V baterií nebo adapterem. Česká cenovka RingerBringeru se pohybuje okolo 5800 Kč, fuzz Warm Bender vyjde na cca 5300 Kč, což jsou přívětivější částky, než u jejich starších předloh.

Tagy Warm Audio Warm Audio Warm Bender Warm Audio RingerBringer

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY