Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Wah Lock, Wah Boost a Lead Wah: nové pedály Morley z edice 20/20

Americký Morley zařadil před časem do svého produktového katalogu kompaktnější verze pedálů řady 20/20, doposud tvořené modely Power Wah, Power Wah Volume, Classic Switchless Wah a modifikovaným kvákadlem Bad Horsie, jehož předchůdcem byl signovaný wah navržený pro Stevea Vaie. Nyní se nabídka této kolekce rozrůstá o varianty 20/20 Wah Lock, Wah Boost a Lead Wah osazené kvalitní cívkou MQ2.

20/20 Wah Lock nabízí kromě standardního režimu kvákadla také footswitchem aktivovatelný mod Wah Lock emulující zvuk ve fixní pozici pedálu a spínač WHOA je vyhrazen pro vokální voicing. Pracovní frekvence ovlivňuje potenciometr Notch a hlasitostní parametr Loud má zdvih až + 20 dB.

20/20 Wah Boost kombinuje klasické kvákadlo disponující širokým záběrem a posílenými středovými pásmy s okruhem plynule nastavitelného clean boostu (+ 20dB). 20/20 Lead Wah je optimalizován pro high gainový sound a zařazuje do signálu frekvenční složky dodávající tónu větší nosnost a průraznost.

Stejně jako předcházející zástupci edice Morley 20/20 je i trojice novinek vybavena signálovým bufferem, tichý chod nášlapného pedálu zajišťuje optika, nechybí podsvícené logo, dobře viditelné informační diody a napájení je řešeno pomocí 9V adapteru nebo baterie.

Bytelné šasi je vyrobeno ze zastudena válcovaného ocelového plechu a díky rozměrům 17.4 x 11.5 x 6.4 cm nezabere příliš mnoho místa v pedalboardu. Evropské ceny by se měly pohybovat v následujících relacích: 20/20 Wah Lock cca 220 eur, 20/20 Wah Boost cca 185 eur, 20/20 Lead Wah cca 190 eur.

Tagy Morley Morlea edice 20/20

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY