Přejít k hlavnímu obsahu
Leon - Ne, 02.05.2021 - 00:01

Wah Dunlop Cry Baby Custom Badass GCB65 a volume pedál DVP 5 (X) 8

Společnost Jim Dunlop rozšířila nabídku svých wah pedálů o model Custom Badass Dual-Inductor Cry Baby GCB65 osazený dvojicí cívek produkujících odlišně zabarvenou filtraci a přírůstek zaznamely i oblíbené volume pedály řady DVP, k nimž přibyla verze Volume (X) 8 DVP5, schopná fungovat také jako expression pedál měnící parametry hostitelského multiefektu v reálném čase.

V případě duálního kvákadla Custom Badass je první z obvodů postaven na cívce Halo, jejíž zvuk s typickými hrdelními středy a výrazným atakem můžeme slyšet na klasických britských bluesových nahrávkách. Druhý okruh využívá cívku Fasel, disponující modernějším projevem s jasnějším tonálním charakterem, který podle výrobce více vyhovuje zvukům s vyšší mírou gainu. Brilantnější přednes by měl také znamenat, že kytarový part se lépe prosadí v kapelovém mixu.

Kromě nášlapného pedálu se stříbřitým eloxovaným povrchem a pro wahy Dunlop netradiční dvojicí úzkých pryžových plátů, jsou součástí ovládání dva potenciometry ovlivňující frekvenční rozsah filtrace jednotlivých kanálů, přepínatelných pomocí červeného tlačítka „kickswitch“. Ke každému ovladači je přiřazena dioda a obdobné funkce včetně bypassu znázorňuje také dvojice LEDek na patové straně základny, takže hráč má na rozdíl od konvenčních wahů stálý přehled o aktivovaných režimech.

Pedál Volume (X) 8 DVP5 o délce přibližně 20 cm využívá patentovaný převod s nízkým třením bez standardní struny nebo ráčny, což se odrazilo v nadstandardně plynulém a spolehlivém chodu mechaniky. Uvnitř najdeme vedle kvalitních nízkošumových součástek také přepínač polarity a trimr určující minimální úroveň vztahující se k parametrům ovládaného efektu či multiefektu (režim expression). Na čelním panelu  najdeme čtveřici jackových konektorů zahrnujících vstup, výstup, zdířku funkce expression a přímé propojení s ladičkou.

Oficiální cena kvákadla Dunlop Crybaby Custom Badass GCB65 s dvojicí voicingových modů byla na americkém trhu nastavena těsně pod hranicí 200 dolarů. Poměrně lehký, ale hlavně flexibilní pedál Dunlop Volume (X) 8 DVP5 nese oficiální cenovku cca 120 dolarů.

Tagy Jim Dunlop Jim Dunlop Cry Baby Custom Badass GCB65 Jim Dunlop DVP 5 X 8

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY