Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Kirk Hammett vlastní stovky wah pedálů. Který je jeho studiovou jedničkou?

Kytarista Metalliky se v rozhovoru s Rickem Beatem mimo jiné zmínil, že jeho kolekce kvákadel zahrnuje okolo dvou set kousků. Firma Jim Dunlop mu vyrobila už dva signované wahy KH95 a KH95X, ovšem kromě řady pedálů z produkce Dunlopu nechybí v Hammetově arzenálu samozřejmě ani nejrůznější modely konkurenčních značek, včetně vintage kvákadel a wah/fuzzů dnes už zaniklých výrobců či modifikované verze s upraveným frekvenčním rozpětím, custom cívkami atd.

Studiovou jedničkou sbírky není žádný speciální, na zakázku stavěný exemplář, ale ve většině obchodů standardně nebo na objednávku dostupný model Dunlop DB01B Dimebag Cry Baby From Hell, navržený před lety pro dnes už nežijícího člena heavy metalových kapel Pantera a Damageplan Darrella Lance Abbotta (20. 8. 1966 – 8. 12. 2004), jehož kytarový sound ovlivnil celou generaci hráčů.

„Pro mě je to nejlepší wah, jaký byl kdy vyroben. Beru ho pokaždé, když jdu do studia“, říká Hammett a dodává: „Když mi Dunlop nabídl vydat moji verzi wahu, opravdu jsem ho chtěl jen okopírovat, ale neudělal jsem to – už jen z úcty k Dimebagovi.“

Tagy Kirk Hammett Metallica Jim Dunlop

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY