Přejít k hlavnímu obsahu
Leon -

Výroční snare a bicí kit PDP 20th Anniversary

Značka Pacific Drums and Percussion, dceřiná společnost firmy Drum Workshop Inc., loni oslavila dvacet let existence a své kulatiny se rozhodla připomenout speciální edicí bicího kitu PDP 20th Anniversary PDLT221420TH, jenž bude vyráběn pouze v letošním roce. Kromě tohoto setu se na trhu objeví také limitovaná edice snare PDLT651420TH s identickými designovými prvky.

Čtyřmístný kit (bez snare) tvoří basový buben o rozměrech 18 x 22 palců, tomy 8 x 10 a 9 x 12 palců a floor tom 14 x 16 palců. Stěny korpusů jsou vyrobeny ze sedmi vrstev evropského javoru, poskytujícího průrazný tón s rychlejším atakem, čitelně konturovanými basy a pevným podáním středových frekvencí.

Hardware s elegantním lehce steampunkovým povrchem v odstínu patinovaného bronzu tvoří třikrát ohýbané ráfky, tradiční mušle Dual Turret, ladicí šrouby True-Pitch a tomy se závěsnými úchyty doplňuje masivní, detailně nastavitelný držák. Sada je obuta do kvalitních blan Remo.

Samostatně prodávaný snare PDP 20th Anniversary PDLT651420TH disponuje rozměry 14 x 6.5 palců, korpus je lepen z deseti vrstev výběrového javoru a s výjimkou struníku s 20 pružinami, doplněném osvědčenou magnetickou mechanikou DW MAG Throw-Off, se hardware i design včetně kulatého emblému „Twenty Years“ nese v identickém stylu jako popisovaný set.

Cena výročního kitu PDP 20th Anniversary PDLT221420TH byla v případě americké části trhu nastavena těsně pod hranicí 1000 dolarů, snare PDLT651420TH vyjde na cca 300 dolarů. Bubínek i set jsou opatřeny černým lakem v úpravě Black Matte/Gloss v matném provedení s centrálním lesklým pruhem.

Tagy PDP PDP 20th Anniversary

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám prosím vědět na e-mail redakce@frontman.cz.

Leon
Ve Frontmanu jsem zodpovědný především za sekci novinek a článků o pódiovém a studiovém gearu známých muzikantů. Léta hraju na kytaru v různých kapelách a tento krásný nástroj také vyučuju.
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY